Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Elblążanka wyróżniona przez PZŻ za postawę fair play. Doceniono sportową klasę i uczciwość

Elblążanka Matylda Płączyńska została wyróżniona przez PZŻ za wyjątkową postawę fair play podczas regat Puchar Trzech Ryb w Giżycku. Młoda żeglarka z SSW MOS Iława otrzymała list gratulacyjny za sportową klasę i uczciwość.
Elblążanka wyróżniona przez PZŻ za postawę fair play. Doceniono sportową klasę i uczciwość

W niedzielę 14 czerwca, podczas trudnych warunków pogodowych, Matylda zauważyła w wodzie wychłodzonego zawodnika oddalonego od swojej łódki. Bez wahania przerwała rywalizację, wciągnęła chłopca na pokład i bezpiecznie odprowadziła go do jego Optimista.

Akcja ratunkowa kosztowała ją utratę kontroli nad własną łodzią. Chwilę później sama znalazła się w wodzie.

Wyróżnienie wręczono podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw PSKO U14. Polski Związek Żeglarski podkreślił, że postawa elblążanki jest wzorem odpowiedzialności, odwagi i troski o drugiego człowieka.

Matylda swoją żeglarską przygodę rozpoczynała w Yacht Clubie Elbląg, dlatego jej wyróżnienie jest także powodem do dumy dla elbląskiego środowiska żeglarskiego.

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama