Do zdarzenia doszło w niedzielę (22 czerwca) kilka minut przed północą na al. Tysiąclecia w Elblągu. Patrol policji zauważył dwóch mężczyzn jadących jedną hulajnogą elektryczną. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli.
Jak się okazało, kierujący hulajnogą 19-latek był nietrzeźwy. Badanie alkotestem wykazało około 1 promila alkoholu w organizmie.
Młody mężczyzna został ukarany mandatami za popełnione wykroczenia. Najwyższa kara – 2500 zł – dotyczyła kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo 19-latek otrzymał 300 zł mandatu za przewożenie pasażera na hulajnodze elektrycznej.
Łącznie jego nocna przejażdżka kosztowała 2800 zł.
Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami hulajnoga elektryczna jest pojazdem przeznaczonym wyłącznie dla jednej osoby. Zabronione jest przewożenie pasażerów, zwierząt czy ładunków utrudniających kierowanie. Surowe konsekwencje grożą także za jazdę po alkoholu.
Po zakończeniu czynności hulajnoga została zabezpieczona i trafiła na policyjny parking.
Przypomnijmy, że podczas minionego weekendu policjanci z wydziału ruchu drogowego KMP w Elblągu skontrolowali 13 osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych. Niektóre z nich zakończyły się mandatem dla rodziców.
"W 3 przypadkach zakończyło się to przekazaniem dziecka rodzicom wraz z hulajnogą oraz mandatem (dla rodzica) w wysokosci 1000 złotych za udostępnienie pojazdu osobie nieuprawnionej"
- informuje nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.
Elbląska policja przypomina, że hulajnogą elektryczną może poruszać się osoba, która ukończyła 13 lat i posiada kartę rowerową (lub prawo jazdy AM, A1 B1 lub T).

Napisz komentarz
Komentarze