Odkrycie w pociągu przewożącym węgiel z Rosji

  • 18.10.2021, 15:03 (aktualizacja 18.10.2021, 15:06)
  • www.expresselblag.pl
Odkrycie w pociągu przewożącym węgiel z Rosji fot. KAS
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Braniewie ujawnili nielegalne papierosy w pociągu przewożącym węgiel z Rosji.

[WIDEO]

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na początku października br. na kolejowym przejściu granicznym w Braniewie warmińsko-mazurscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili 90 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w składzie węgla w pociągu jadącym z Rosji.

Do kontroli wykorzystano wielkogabarytowy skaner RTG. Funkcjonariusz dokonujący interpretacji obrazu zauważył nieprawidłowości. W obrazie widoczna była inna gęstość towaru i jego regularne rysy.

Okazało się, że pod dość cienką warstwą węgla ukryte były kartony z papierosami.

Skaner wykorzystywany do prześwietlania wagonów został oddany do użytku w czerwcu br. W urządzeniu zastosowano nowoczesne rozwiązania informatyczne oraz oprogramowanie zapewniające skanowanie 24h/d przez 7 dni w tygodniu, w każdych warunkach pogodowych.

Skaner służy do wykrywania nielegalnych towarów, materiałów wybuchowych, a w szczególności do wykrywania skrytek w elementach konstrukcyjnych. wszystkich rodzajów wagonów towarowych i kontenerów.

Źródło: KAS Olsztyn

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe