Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

Sąd: covidowe zamknięcie biznesów było nielegalne
Sąd: covidowe zamknięcie biznesów było nielegalne
Przełomowy wyrok sądu. Rząd nie miał prawa w szczycie pandemii zamknąć gospodarki. To wygrana przedsiębiorców, którzy teraz mogą pójść po duże odszkodowania. 17.02.2025 14:11
Opuścił dom w kryzysie emocjonalnym. Kryminalni odnaleźli go w Elblągu
Opuścił dom w kryzysie emocjonalnym. Kryminalni odnaleźli go w Elblągu
Nowodworscy policjanci w Elblągu odnaleźli mężczyznę, którego zaginięcie zgłosiła rodzina. Mężczyzna opuścił dom w kryzysie emocjonalnym. Jego bliscy nie wiedzieli, gdzie może przebywać. Liczyła się każda chwila. 17.02.2025 11:48
Pożar w Kątach Rybackich. Mężczyznę uratowała czujka
Pożar w Kątach Rybackich. Mężczyznę uratowała czujka
17 lutego po godzinie 3:00 służby w Nowym Dworze Gdańskim zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Kąty Rybackie. 17.02.2025 11:31
W walentynki podpalił ludzi
W walentynki podpalił ludzi
Policjanci zatrzymali 39-latka, podejrzewanego o podpalenie dwóch osób w kryzysie bezdomności. Do zdarzenia doszło 14 lutego około godziny 3:00 na terenie Malborka. W wyniku zdarzenia obrażeń doznała 45-latka, która została przetransportowana za pomocą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Czynności realizowane są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Malborku. 17.02.2025 11:12
Busko-Zdrój – idealny kierunek na urlop dla mieszkańców Elbląga
Busko-Zdrój – idealny kierunek na urlop dla mieszkańców Elbląga
Busko-Zdrój to malownicza miejscowość uzdrowiskowa zlokalizowana w południowej części województwa świętokrzyskiego. Jako popularne uzdrowisko, miasteczko słynie przede wszystkim ze swoich leczniczych wód siarczkowych oraz wyjątkowego mikroklimatu. To miejsce, w którym można nie tylko zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, lecz skorzystać także z atrakcji turystycznych, których na miejscu zdecydowanie nie brakuje. Choć Busko-Zdrój nie leży w górach, cały region Ponidzie obfituje w pagórkowate tereny, które idealnie nadają się na długie spacery i aktywne spędzanie wolnego czasu. To kierunek, który świetnie sprawdzi się zwłaszcza dla tych mieszkańców Elbląga, którzy szukają spokojnego miejsca na pełen pozytywnych wrażeń urlop blisko natury. 17.02.2025 10:58
Poznaj kolory, które zdominują wiosenną szafę
Poznaj kolory, które zdominują wiosenną szafę
W nadchodzącym sezonie wiosna-lato zapowiada się na dominację pastelowych odcieni nad pozostałymi kolorami. Po okresie intensywnych barw, takich jak mocny róż i głębokie czerwienie, projektanci proponują paletę rozbielonych kolorów, które wprowadzają do mody lekkość, elegancję i nutę nonszalancji. Pastele te są idealne zarówno do stylizacji monochromatycznych, jak i jako kontrastowe akcenty w bardziej wyrazistych zestawach. Poznaj trendy kolorów na 2025 roku i zobacz, jak można je wystylizować. 17.02.2025 08:30
Trzy wygrane sety DevelopRes Rzeszów. Puchar Polski jedzie na Podkarpacie [WIDEO]
Trzy wygrane sety DevelopRes Rzeszów. Puchar Polski jedzie na Podkarpacie [WIDEO]
Elbląg w weekend był areną siatkarskiej gry na najwyższym poziomie. Niedzielne finałowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Developres Rzeszów nad zespołem KS Commercecon Łódź: 3:0. W hali sportowo-widowiskowej w Elblągu spotkały się lider i wicelider ekstraklasy siatkówki kobiet. 16.02.2025 18:40
Piłkarze ręczni liderem drugiej ligi!
Silvant Handball bliżej awansu!
Piłkarze ręczni liderem drugiej ligi!
Coraz bliżej awansu do pierwszej ligi są nasi szczypiorniści. Silvant Handball Elbląg pokonał na wyjeździe SPR Wybrzeże III Gdańsk 33:26. Wcześniejsza porażka lidera rozgrywek sprawiła, że ten wynik daje elblążanom pierwsze miejsce w tabeli. 16.02.2025 16:51
Siatkarski finał po elbląsku (galeria i wideo)
Siatkarski finał po elbląsku (galeria i wideo)
Nasze miasto było po raz pierwszy gospodarzem meczu finałowego, o tak poważne trofeum w zawodowym sporcie (były jeszcze mistrzostwa świata i Europy w siatkówce na siedząco), jak Tauron Puchar Polski w siatkówce kobiet. Trybuny wypełniły się praktycznie do ostatniego miejsca, co świadczy o tym, że wielu kibiców szykowało się przede wszystkim na ten mecz turnieju. Trofeum zgarnęły faworytki z Rzeszowa. Impreza była przyjemną nowością, dla elbląskiego kibica. 16.02.2025 15:45
Magdalena Biejat: Rynek kredytowy to nie Dziki Zachód [WIDEO]
Magdalena Biejat: Rynek kredytowy to nie Dziki Zachód [WIDEO]
Elbląg odwiedziła Magdalena Biejat, wicemarszałkini Senatu i kandydatka na prezydenta Polski z Lewicy. Nie bez przyczyny spotkała się na osiedlu przy Wiejskiej, gdzie powstały dwa budynki Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. 16.02.2025 13:56    1
Strażnikom miejskim powiedziała, że małpy rozrzuciły odpady....
Strażnikom miejskim powiedziała, że małpy rozrzuciły odpady....
Dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu w słuchawce usłyszał, że zgłaszający widzi kobietę, która ciągnie kubeł z odpadami spod wiaty śmietnikowej po chodniku. Nie byłoby w tym jeszcze nic niepokojącego, gdyby nie rozrzucała z pojemnika śmieci na chodnik oraz na trawnik obok wejścia do budynku mieszkalnego. Sąsiad widział i nie wytrzymał. 16.02.2025 11:00
Do Elbląga i gmin sąsiednich trafi prawie 220 mln złotych. Na początek ścieżki rowerowe
Do Elbląga i gmin sąsiednich trafi prawie 220 mln złotych. Na początek ścieżki rowerowe
Specjalne dofinansowanie unijne przeznaczone jest tylko dla naszego regionu. Środki te mogą być wykorzystane na rozwój Elbląga oraz samorządów należących do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego tj. gmin: Elbląg, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo, Młynary, Pasłęk oraz Tolkmicko. 16.02.2025 09:21
Reklama
Reklama