Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sejf zniknął w środku nocy.

Do Sądu Rejonowego w Elblągu trafił akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, którzy według śledczych mieli dokonać spektakularnego włamania do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku. Łączne straty oszacowano na ponad 58 tys. zł.
Sejf zniknął w środku nocy.

Źródło: KMP Elbląg

Prokuratura Rejonowa w Elblągu zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko 26-letniemu Jerzemu W., 28-letniemu Dawidowi K. oraz 34-letniemu Pawłowi P. W dniu 10 czerwca 2026 roku do Sądu Rejonowego w Elblągu skierowano akt oskarżenia.

Z ustaleń śledczych wynika, że w nocy z 6 na 7 listopada 2025 roku oskarżeni mieli wspólnie włamać się do pomieszczeń Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku. Po sforsowaniu drzwi antywłamaniowych dostali się do środka, skąd zabrali metalowy sejf z pieniędzmi i dokumentami, trzy laptopy oraz telefon komórkowy.

"Dokonali kradzieży z włamaniem do pomieszczeń Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku, w ten sposób, że  po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń  drzwi antywłamaniowych i powodując ich zniszczenie, dostali się do wnętrza pomieszczenia,  skąd  dokonali zaboru w celu przywłaszczenia mienia w postaci : metalowego sejfu z zawartością pieniędzy i dokumentów  oraz trzech laptopów, telefonu komórkowego , dokonując jednocześnie umyślnego zniszczenia mienia w postaci drzwi wewnętrznych w dwóch pokojach i  szafki , a następnie wyżej opisany  sejf przewieźli w inne miejsce i po uprzednim pokonaniu jego zabezpieczeń zabrali  w celu przywłaszczenia znajdujące się wewnątrz pieniądze w kwocie 42.175,56 zł"

- informuje prok. Ewa Ziębka, rzecznik prasowy PO w Elblągu.

Łączna wartość skradzionego i zniszczonego mienia została oszacowana na nieco ponad 58 tysięcy złotych.

W toku śledztwa do sprawy dołączono materiały z innych postępowań prowadzonych przeciwko dwóm z oskarżonych.

34-letni Paweł P. usłyszał dodatkowo zarzuty: posiadania blisko 14 gramów amfetaminy, zniszczenia domofonu w budynku mieszkalnym, powodując straty w wysokości 967,34 zł, dwóch włamań do zakładu produkcyjnego w Pasłęku, podczas których miało dojść do kradzieży mienia o wartości 5,5 tys. zł oraz 400 zł.

Z kolei 26-letni Jerzy W. został oskarżony także o udział w obu włamaniach do zakładu produkcyjnego, których – według śledczych – miał dopuścić się wspólnie z Pawłem P.

"Zastosowany wobec podejrzanych, bezpośrednio po zdarzeniu,  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, na dalszym  etapie postępowania przygotowawczego został uchylony"

- dodaje prok. Ewa Ziębka, rzecznik prasowy PO w Elblągu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, natomiast za posiadanie środków psychotropowych – do 3 lat pozbawienia wolności.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama