Prokuratura Rejonowa w Elblągu zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko 26-letniemu Jerzemu W., 28-letniemu Dawidowi K. oraz 34-letniemu Pawłowi P. W dniu 10 czerwca 2026 roku do Sądu Rejonowego w Elblągu skierowano akt oskarżenia.
Z ustaleń śledczych wynika, że w nocy z 6 na 7 listopada 2025 roku oskarżeni mieli wspólnie włamać się do pomieszczeń Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku. Po sforsowaniu drzwi antywłamaniowych dostali się do środka, skąd zabrali metalowy sejf z pieniędzmi i dokumentami, trzy laptopy oraz telefon komórkowy.
"Dokonali kradzieży z włamaniem do pomieszczeń Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku, w ten sposób, że po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń drzwi antywłamaniowych i powodując ich zniszczenie, dostali się do wnętrza pomieszczenia, skąd dokonali zaboru w celu przywłaszczenia mienia w postaci : metalowego sejfu z zawartością pieniędzy i dokumentów oraz trzech laptopów, telefonu komórkowego , dokonując jednocześnie umyślnego zniszczenia mienia w postaci drzwi wewnętrznych w dwóch pokojach i szafki , a następnie wyżej opisany sejf przewieźli w inne miejsce i po uprzednim pokonaniu jego zabezpieczeń zabrali w celu przywłaszczenia znajdujące się wewnątrz pieniądze w kwocie 42.175,56 zł"
- informuje prok. Ewa Ziębka, rzecznik prasowy PO w Elblągu.
Łączna wartość skradzionego i zniszczonego mienia została oszacowana na nieco ponad 58 tysięcy złotych.
W toku śledztwa do sprawy dołączono materiały z innych postępowań prowadzonych przeciwko dwóm z oskarżonych.
34-letni Paweł P. usłyszał dodatkowo zarzuty: posiadania blisko 14 gramów amfetaminy, zniszczenia domofonu w budynku mieszkalnym, powodując straty w wysokości 967,34 zł, dwóch włamań do zakładu produkcyjnego w Pasłęku, podczas których miało dojść do kradzieży mienia o wartości 5,5 tys. zł oraz 400 zł.
Z kolei 26-letni Jerzy W. został oskarżony także o udział w obu włamaniach do zakładu produkcyjnego, których – według śledczych – miał dopuścić się wspólnie z Pawłem P.
"Zastosowany wobec podejrzanych, bezpośrednio po zdarzeniu, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, na dalszym etapie postępowania przygotowawczego został uchylony"
- dodaje prok. Ewa Ziębka, rzecznik prasowy PO w Elblągu.
Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, natomiast za posiadanie środków psychotropowych – do 3 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz
Komentarze