Konkurs noszący imię jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych, Bogdana Paprockiego, skierowany jest do młodych wokalistów z całej Polski.
Zwycięstwo Macieja Markowskiego to efekt wieloletniej pracy i konsekwentnego rozwoju artystycznego. Młody wokalista kształci się w klasie śpiewu solowego Pana Przemysława Radziszewskiego, którego profesjonalne przygotowanie ucznia i zaangażowanie pedagogiczne miały istotny wpływ na konkursowy sukces.
Sukces elbląskiego ucznia to nie tylko osobiste osiągnięcie laureata, ale także potwierdzenie wysokiego poziomu kształcenia artystycznego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu.



![Od Wiednia do Nowego Jorku. Muzyczna podróż z Elbląską Orkiestrą Kameralną [WIDEO] Od Wiednia do Nowego Jorku. Muzyczna podróż z Elbląską Orkiestrą Kameralną [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-od-wiednia-do-nowego-jorku-muzyczna-podroz-z-elblaska-orkiestra-kameralna-1773520872.webp)
![Kolizja w Suchaczu przestrogą dla kierowców [ZDJĘCIA] Kolizja w Suchaczu przestrogą dla kierowców [ZDJĘCIA]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-kolizja-w-suchaczu-przestroga-dla-kierowcow-zdjecia-1773499066.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze