Alert obejmuje wszystkie powiaty regionu. Synoptycy prognozują występowanie burz, którym będą towarzyszyć intensywne opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru osiągające prędkość do 60 km/h. Lokalnie możliwe są również opady gradu.
To jednak nie jedyne zagrożenie. IMGW wydał także ostrzeżenie hydrologiczne dotyczące gwałtownych wzrostów stanów wody na obszarze zlewni Dolnej Wisły, Żuław, rzek Przymorza oraz rzek uchodzących do Zatoki Gdańskiej. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 12:00 w sobotę do północy z 13 na 14 czerwca.
Według prognoz, intensywne opady towarzyszące burzom mogą doprowadzić do szybkiego wzrostu poziomu wody, szczególnie na mniejszych ciekach wodnych. Zagrożone są także tereny miejskie, gdzie może dojść do lokalnych podtopień ulic, posesji i infrastruktury.
Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. W czasie burz warto unikać przebywania pod drzewami, zabezpieczyć przedmioty znajdujące się na balkonach i posesjach oraz śledzić na bieżąco komunikaty pogodowe.
Zobacz także: Wpadka na sejmowym korytarzu. Dziennikarz zadzwonił i wszystko stało się jasne

Napisz komentarz
Komentarze