Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mieszkańcy Elbląga otrzymali SMS-a z ostrzeżeniem

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa między innymi do mieszkańców Elbląga wysłali SMS-a z ostrzeżeniem pogodowym.
Mieszkańcy Elbląga otrzymali SMS-a z ostrzeżeniem

W wiadomości SMS-owej, wysłanej do mieszkańców Elbląga czytamy:

-"Uwaga! Dziś w nocy i jutro (11/12.01) prognozowane są intensywne opady śniegu. Zachowaj ostrożność na drogach i chodnikach. Śledź komunikaty pogodowe"

SMS został wysłany do odbiorców przebywających na terenie:

  • woj. pomorskiego;
  • części woj. warmińsko-mazurskiego (powiaty: Elbląg, elbląski);
  • części woj. zachodniopomorskiego (powiaty: sławieński, koszaliński, Koszalin, białogardzki, szczecinecki);
  • części woj. śląskiego (powiaty: cieszyński, bielski, Bielsko-Biała, żywiecki)
  • części woj. małopolskiego (powiaty: suski, nowotarski, tatrzański).

Aby nie dopuścić do odmrożeń i wychłodzenia organizmu:

  • ubieraj się stosownie do temperatury na zewnątrz. Gdy planujesz dłuższe przebywanie na dworze ubierz się warstwowo, najlepiej w odzież z naturalnych tkania lub tkanin typu polar. Ważne, by ubranie nie utrudniało krążenia.
  • noś odpowiednie, ciepłe obuwie, które nie będzie ograniczało możliwości poruszania palcami,
  • noś ocieplane, luźne rękawice i czapkę zasłaniająco czoło i uszy,  
  • nie zasłaniaj twarzy szalem, gdyż pod wpływem oddechu stanie się wilgotny i może przyspieszyć powstawanie odmrożeń,
  • przed wyjściem na mróz posmaruj odkryte części ciała (policzki, noc, brodę) kremem ochronnym lub wazeliną – szczególnie dotyczy to dzieci,  
  • nie stój nieruchomo na zimnie; gdy zaczyna ci być zimno, podskakuj, tup, rozcieraj dłonie itp.,  
  • nie spożywaj na zimnie alkoholu, sprzyja on wychładzaniu organizmu. 

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KoerowcaTreść komentarza: Czegoś nie rozumiem, jest styczeń, zima, wiadomo że będzie padać i pada śnieg, co robią służby drogowe??? Wiem że mają procedury ale to już jakaś kpina, trasa o oznaczeniu S i takie coś,???? Masakra, nie można z tym nic zrobić, wystartować z plugioiaskarkami ? Dziwne, zima w styczniu - zaskoczenie 🤣🤣🤣???Data dodania komentarza: 11.01.2026, 19:28Źródło komentarza: Trudne warunki na S7. Utrudnienia w ruchuAutor komentarza: ElblążankaTreść komentarza: Piękna młodzież wytrwałości na maturze i samych zdanych egzaminówData dodania komentarza: 11.01.2026, 19:15Źródło komentarza: Tak się bawi ZSTI w Elblągu [FOTO]Autor komentarza: Małgorzata foremnyTreść komentarza: Małgorzata foremny 52 lat chodzi laptop internet Facebook tak napisz nie grzeczna domu monitoring uwaga pies zły ulica 5 37-734 kniaźyce Przemyśl miasto. Nowe roku 2026.Data dodania komentarza: 11.01.2026, 18:38Źródło komentarza: Pilny komunikat Wojewody Warmińsko-MazurskiegoAutor komentarza: janinaTreść komentarza: Śliwak więcej robi i jemu wierzymy!Data dodania komentarza: 11.01.2026, 17:01Źródło komentarza: Jerzy Wcisła mówi wprost: "Straciliśmy 8 lat". Teraz Elbląg ma wrócić do gryAutor komentarza: damnTreść komentarza: tragedia 30 cm wody.Data dodania komentarza: 10.01.2026, 15:06Źródło komentarza: Jeden krok od tragedii. Straż Miejska w Elblągu apeluje do rodzicówAutor komentarza: misioTreść komentarza: w dupie u murzu=ynaData dodania komentarza: 10.01.2026, 11:52Źródło komentarza: Gdzie się ukryć?
Reklama