Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Do końca stycznia każdy Polak to dostanie

Rządowy Poradnik Bezpieczeństwa kompendium wiedzy dotyczącego tego, jak przygotowywać się na różnego rodzaju kryzysy i jak postępować, gdy one wystąpią. Wysyłka książeczki powinna zakończyć się do końca stycznia 2026.
Do końca stycznia każdy Polak to dostanie

"Chcemy tak przygotowywać służby, Polki i Polaków, byśmy byli wszyscy mądrzejsi przed szkodą. Temu ma służyć budowanie społecznej świadomości. Rząd przygotował kompleksowy, czytelny i świetny do edukacji Poradnik Bezpieczeństwa. Właśnie zakończył się jego druk. Wydrukowaliśmy blisko 17 mln egzemplarzy i lada dzień rozpocznie się ich kolportaż. Książeczki dotrą do każdego gospodarstwa domowego"

– informuje wiceszefowa MSWiA Magdalena Roguska.

Od 1997 roku, czyli od wysyłki Konstytucji RP, rząd nie wysyłał tak dużej liczby przesyłek do Polek i Polaków. Znajdziemy w nim porady dotyczące zachowania w rozmaitych sytuacjach kryzysowych, od katastrof naturalnych, przez zagrożenia biologiczne i chemiczne, po atak dronów czy kilkudniowy brak prądu. 

Poradnik zawiera również instrukcję udzielania pierwszej pomocy i listę numerów alarmowych.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Stary 05.01.2026 19:47
Gdzie i jak moge odeslac te wypociny,???

JuuuuHania O 04.01.2026 11:17
Juz dostałam

Cc 03.01.2026 23:58
I kilka baniek poszło w piz

Reklama