Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ile za pierogi, ile za uszka? Sprawdzamy ceny wigilijnych potraw

Wiele osób ma już dosyć stania w kuchni przed świętami i kupuje gotowe potrawy. Można zamówić pełen stół, ale wśród ofert królują pierogi i uszka. Nawet nie trzeba po nie wychodzić z domu, bo zostaną dostarczone.

Na facebookowych grupach już można natknąć się na wpisy – pytania o polecaną garmażerkę. To znak, że zbliżają się święta i czas wzmożonego gotowania. 

Ale nie każdy chce, może, czy potrafi przygotować dobre, wigilijne potrawy. Wiele osób – i wydaje się, że z każdym rokiem jest ich coraz więcej – stawia na kupienie dań.

Dostarczą nam pod wskazany adres

To żaden problem, bo garmażerki są na każdym rogu – od supermarketów, przez galerie handlowe, po indywidualne, szczycące się domowymi recepturami.

Lecz na pójście do sklepu też trzeba mieć czas, a im bliżej Wigilii, tym trzeba go mieć coraz więcej, bo lada dzień w sklepach z pierogami czy uszkami zaczną się kolejki. Dlatego jedzenie można zamówić przez internet i zostanie ono dostarczone kurierem pod wskazany adres.

Ile kosztują uszka?

Sprawdzamy ofertę gastronomiczną na popularnej platformie sprzedażowej. Możemy wybierać, w czym tylko chcemy. Ryby, bigos, pierogi.... Skupmy się może właśnie na nich.

W przypadku tych dąń przedział cenowy wynosi od 30 do 45 zł za kilogram, choć – jeśli dokładniej poszukać – znajdziemy także tańsze oferty (25 zł).

Co ciekawe, można kupować także na sztuki. W tym przypadku cena to od 1 zł do 3 zł.

Co do uszek, to jest już drożej. Ceny zaczynają się od ok. 40 zł i sięgają nawet 70 zł za kilogram. Na przykład domowe uszka wigilijne z grzybami (Święcko) kosztują 70 zł za kg i jest ich w paczce od 80 do 100 sztuk.

Z kolei uszka z Krakowa to wydatek 50 zł, z tym że w kilogramowej przesyłce będzie ich około 50.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama