12 listopada w Placówce Straży Granicznej w Grzechotach został już wdrożony system wjazdu/wyjazdu (Entry/Exit System EES), a 13 listopada w Bezledach. Dzisiaj na lotnisku w Szymanach.
W EES będą rejestrowani obywatele państw spoza UE udający się na krótki pobyt (do 90 dni w okresie 180 dni) do krajów europejskich. Nowy system skuteczniej pozwoli monitorować ruch osób spoza Unii Europejskiej. Dzięki temu systemowi będzie można zapobiegać nadużyciom związanym z przekraczaniem granic oraz poprawić bezpieczeństwo wewnętrzne Europy.
Po wprowadzeniu EES możliwe będzie skuteczniejsze identyfikowanie obywateli państw spoza UE, którzy nie spełniają warunków dotyczących wjazdu i pobytu lub przekroczyli dozwolony okres przebywania w strefie Schengen.




![Na Starym Mieście rozbłysła choinka [FOTO I WIDEO] Na Starym Mieście rozbłysła choinka [FOTO I WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-na-starym-miescie-rozblysla-choinka-foto-i-wideo-1764954866.jpg)

![Znasz ich? Są poszukiwani przez policję. Zobacz nagranie [WIDEO] Znasz ich? Są poszukiwani przez policję. Zobacz nagranie [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-znasz-ich-sa-poszukiwani-przez-policje-zobacz-nagranie-wideo-1764935792.jpg)





![Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM] Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-jarmark-bozonarodzeniowy-w-elblagu-co-sie-bedzie-dzialo-program-1763919684.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze