Bp Wojciech Skibicki jest dobrze znany wiernym w całym regionie. Od sześciu lat służył jako biskup pomocniczy, a jednocześnie pełnił funkcję wikariusza generalnego i moderatora kurii. Kierował też wydziałem katechetycznym, był dyrektorem ośrodka formacji diakonów stałych oraz delegatem ds. indywidualnych form życia konsekrowanego.
Jego posługa to przykład zaangażowania w formację duchowieństwa i świeckich. Dzięki jego pracy powstało wiele inicjatyw duszpasterskich wspierających katechezę w szkołach, a także formację diakonów i osób konsekrowanych.
Objęcie diecezji przez nowego biskupa odbędzie się 17 października 2025 r.. Dzień później, 18 października, w katedrze św. Mikołaja w Elblągu, wierni wezmą udział w uroczystym ingresie. Będzie to ważny moment dla wspólnoty diecezjalnej – symboliczny początek posługi pasterza, który poprowadzi Kościół elbląski w kolejnych latach.
Wierni diecezji elbląskiej wyrażają wdzięczność za decyzję papieża Leona XIV i modlą się w intencji nowego biskupa. „Bogu niech będą dzięki” – te słowa pojawiają się w wielu parafiach, mediach społecznościowych i na ustach mieszkańców regionu.



![Elbląg śpiewał z Dawidem Kwiatkowskim [GALERIA ZDJĘĆ] Elbląg śpiewał z Dawidem Kwiatkowskim [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-elblag-spiewal-z-dawidem-kwiatkowskim-galeria-zdjec-1777794546.png)
![Elbląg w biało-czerwonych barwach. Tak mieszkańcy uczcili Dzień Flagi [GALERIA ZDJĘĆ] Elbląg w biało-czerwonych barwach. Tak mieszkańcy uczcili Dzień Flagi [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-elblag-w-bialo-czerwonych-barwach-tak-mieszkancy-uczcili-dzien-flagi-galeria-zdjec-1777794947.png)







Napisz komentarz
Komentarze