Na miejscu pracowali strażacy, którzy prowadzili działania mające na celu naprawę wału (napełnianie worków z piaskiem i pakowanie big bagów). Na miejscu również obecni byli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
Działania ratownicze wspierane były przez śmigłowiec wojskowy, który transportował ciężkie worki z piaskiem bezpośrednio na uszkodzony odcinek wału, co znacząco przyspiesza tempo i skuteczność prowadzonych prac.
Na miejscu był obecny również Stefan Krajewski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który podkreślił, że należy jak najszybciej oszacować straty, które ponieśli poszkodowani rolnicy.
"Mamy pieniądze w rezerwie budżetowej do wspierania rolników. Istotne jest poznanie, ile i jakiego rodzaju upraw zostało zalanych"
- mówił.
WIDEO - PRZERWANY WAŁ - ŚWIĘTY GAJ (MATERIAŁY FILMOWE DAMIANA MURAWCA):
WIDEO - PRZERWANY WAŁ - KANAŁ MODRY (MATERIAŁY FILMOWE DAMIANA MURAWCA):




![Od Wiednia do Nowego Jorku. Muzyczna podróż z Elbląską Orkiestrą Kameralną [WIDEO] Od Wiednia do Nowego Jorku. Muzyczna podróż z Elbląską Orkiestrą Kameralną [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-od-wiednia-do-nowego-jorku-muzyczna-podroz-z-elblaska-orkiestra-kameralna-1773520872.webp)
![Kolizja w Suchaczu przestrogą dla kierowców [ZDJĘCIA] Kolizja w Suchaczu przestrogą dla kierowców [ZDJĘCIA]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-kolizja-w-suchaczu-przestroga-dla-kierowcow-zdjecia-1773499066.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze