Powodem dymisji, pochodzącego z Morąga wiceministra, były doniesienia medialne dotyczące potencjalnego konfliktu interesów oraz wcześniejszych wyroków sądowych związanych z działalnością Zbigniewa Ziejewskiego. Według informacji podanych przez Wirtualną Polskę, Ziejewski dzierżawił setki hektarów ziemi od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) i jednocześnie prowadził z tą instytucją spory sądowe o miliony złotych. Jednocześnie, jako wiceminister, nadzorował niektóre obszary działalności KOWR, co mogło prowadzić do konfliktu interesów.
Dodatkowo, media informowały o wcześniejszych prawomocnych wyrokach sądowych dotyczących Ziejewskiego, w tym za posługiwanie się sfałszowanymi fakturami oraz bezumowne korzystanie z państwowej ziemi. Te informacje skłoniły zarówno premiera Donalda Tuska, jak i lidera PSL, do zażądania wyjaśnień od Ziejewskiego.
W reakcji na te doniesienia, Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział przeprowadzenie przeglądu członków rządu rekomendowanych przez PSL, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.
KR









![Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM] Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-jarmark-bozonarodzeniowy-w-elblagu-co-sie-bedzie-dzialo-program-1763919684.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze