Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Stopnie alarmowe w Polsce. Premier podjął decyzję

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk podpisał zarządzenia przedłużające obowiązywanie stopni alarmowych: 2. stopnia BRAVO i 2. stopnia BRAVO-CRP na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
Reklama
  • Źródło: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
Stopnie alarmowe w Polsce. Premier podjął decyzję

Źródło: Donald Tusk/Facebook

Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia, które do 31 maja 2025 roku przedłużają obowiązywanie trzech stopni alarmowych.

Reklama
  • BRAVO (2. stopień zagrożenia) – obowiązuje na terytorium całego kraju – zarządzenie nr 7 z dnia 28 lutego 2025 r.;
  • BRAVO-CRP (2. stopień zagrożenia)  obowiązuje na terytorium całego kraju – zarządzenie nr 8 z dnia 28 lutego 2025 r.;
  • BRAVO (2. stopień zagrożenia)  wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej – zarządzenie nr 9 z dnia 28 lutego 2025 r.;

Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania.


BRAVO-CRP jest drugim, z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Co 250 zł kary mój york u nas w domu to członek rodziny sam bym tego typa tam zagryzł na miejscu jak bym to zobaczył,kpina jakas ta karaData dodania komentarza: 18.05.2025, 20:26Źródło komentarza: York zagryziony na Dąbka. Jak sprawę zakończyła policja?Autor komentarza: Mieszkaniec RubnaTreść komentarza: Co za kretyn zamknął pół miasta. Jak ma dojechać do siebie Rubno, Nowakowo? Może organizator poda drogi alternatywne, lub godziny w których będzie możliwość dojazdu do posesji.Data dodania komentarza: 18.05.2025, 17:34Źródło komentarza: Elbląg gospodarzem wyścigów rowerowychAutor komentarza: BasiaTreść komentarza: KOSMOSY kwiaciarniaData dodania komentarza: 17.05.2025, 20:55Źródło komentarza: Zagłosuj! Która kwiaciarnia w Elblągu zasługuje na miano ulubionej?Autor komentarza: Stracony czytelnikTreść komentarza: Po co debile dajecie te irytujące reklamy w trakcie filmuData dodania komentarza: 17.05.2025, 18:15Źródło komentarza: Powstają nowe ścieżki rowerowe w Elblągu [WIDEO]Autor komentarza: DąbrowianinTreść komentarza: A kiedy ścieżka rowerowa do Dąbrowy ul.Królewiecka to też miasto a brak połączenia chodnikiem i ścieżką rowerowąData dodania komentarza: 17.05.2025, 17:27Źródło komentarza: Powstają nowe ścieżki rowerowe w Elblągu [WIDEO]Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Przecież to nic nie zmienia Skoro już hakerzy mają i na to sposób O krok do tyłu da Te niby Nowinki Z obserwacji otoczeniaData dodania komentarza: 17.05.2025, 10:50Źródło komentarza: Zmiany w kartach płatniczych. Już wiadomo, co się zmieni
Reklama