Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Start z tytularnym sponsorem

Jest pierwszy sukces nowego zarządu klubu. EKS Start Elbląg znalazł sponsora tytularnego. Będzie nim Grupa Energa. Współpraca potrwa trzy sezony.
Start z tytularnym sponsorem

Autor: EKS Start Elbląg/ Facebook

Energa to polska grupa kapitałowa, która podpisywała umowy sponsorskie także z innymi elbląskimi klubami. Mowa tutaj o Enerdze Basketball Elbląg, UKS Silvant Kajak Elbląg czy Olimpii Elbląg. Teraz została sponsorem piłkarek ręcznych, występujących w Orlen Superlidze Kobiet. Klub zmieni więc nazwę na Energa Start Elbląg. Jest to kolejna, na przestrzeni lat, zmiana nazwy klubu, związana ze sponsorem. Kilka lat temu klub nazywał się KRAM Start Elbląg. 

Reklama

– Miasto Elbląg dla Grupy Energa jest bardzo ważnym, strategicznym wręcz partnerem biznesowym, stąd chcemy angażować się tu także w innych obszarach. Od lat wspieramy wiele elbląskich inicjatyw sportowych, więc oczywistym było dla nas wsparcie także Startu Elbląg. Przez trzy sezony Energa będzie sponsorem tytularnym klubu – powiedział w Elblągu Sławomir Staszak, p.o. prezes Zarządu Energi SA.

– Do przyszłego sezonu wejdziemy z nowym sponsorem tytularnym, jakim jest Energa. Zmieniamy nazwę na Energa Start Elbląg. I za to wszystko chciałem podziękować prezesowi Energi, panu Sławomirowi Staszakowi. Wierzę, że przez najbliższe lata nasz klub osiągnie jeszcze więcej, niż do tej pory. A mija właśnie 30 lat od zdobycia złotego medalu w mistrzostwach Polski – powiedział Miłosz Kulawiak, prezes Energi Startu Elbląg.

– Cieszymy się, że nie tylko samorząd, ale także duży i prężny sponsor tytularny będzie wspierał w rozgrywkach Start Elbląg, a teraz już Energę Start Elbląg. Mamy nadzieję na to, że to ten sezon będzie pierwszym, który zapoczątkuje coś nowego. Będziemy wspólnie robić wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać nasz elbląski Start  – powiedział Piotr Kowal, wiceprezydent Elbląga.

Pierwszy mecz EKS zagra 1 września, u siebie, z MKS Urbis Gniezno.

Źródło: EKS Start Elbląg


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Obserwator 28.08.2024 09:43
Rozwiązać całe to towarzystwo wzajemnej adoracji, a sztandar wyprowadzić. Dalej kilku cwaniaków będzie doić sponsora i miasto z kasy i zagarniać do siebie.

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kukuTreść komentarza: chodzenie po chodniku dla pieszych stało się NIEBEZPIECZNE ze względu na szybką jazdę ,Czekamy na pierwszą ofiarę smiertelną wsrod pieszych.Data dodania komentarza: 24.07.2025, 08:36Źródło komentarza: Wypadki na hulajnogach w Elblągu. Policja zabrała głosAutor komentarza: ArbuTreść komentarza: Ehh żurekData dodania komentarza: 24.07.2025, 05:28Źródło komentarza: Nowy rząd Tuska z elblążaninem. Bez Bodnara i Leszczyny. Awans SikorskiegoAutor komentarza: ArbuTreść komentarza: Ehh żurekData dodania komentarza: 24.07.2025, 05:28Źródło komentarza: Nowy rząd Tuska z elblążaninem. Bez Bodnara i Leszczyny. Awans SikorskiegoAutor komentarza: dr hab inż. Aleksander TarnowskiTreść komentarza: Gdyby ktoś jechał po chodniku niemającym homologacji motocyklem crossowym to motocykl skończy na policyjnym parkingu a kierujący w areszcie i z wnioskiem do sądu. Wobec hulajnóg niespełniających definicji UTO wystarczy zacząc stosować obowiązujące prawo i problem się sam rozwiąże, ale to oczywiście jest zbyt duże wyzwanie jak na standardy nieudolności polskiej policji.Data dodania komentarza: 23.07.2025, 15:51Źródło komentarza: Wypadki na hulajnogach w Elblągu. Policja zabrała głosAutor komentarza: OnaTreść komentarza: Hmmm... Wojciechowski?Data dodania komentarza: 23.07.2025, 13:28Źródło komentarza: Rozpoznajesz go? Szukają go policjanciAutor komentarza: ParadizTreść komentarza: Pod publiczkę akcja żeby prawie nikt nie dostał jakoś nie jestem zdziwiony.Kto wierzył w takie bzdury.Data dodania komentarza: 23.07.2025, 12:29Źródło komentarza: Renta wdowia. Wdowy i wdowcy skarżą się na wyśrubowane kryteria
Reklama