Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Poczta się zmieni. I to jak. Nadasz list i załatwisz sprawę urzędową

Niebawem poczta, jaką znamy, będzie przeszłością. Koniec z handlem mydłem i powidłem. Zamiast tego będzie można m.in. załatwić sprawy urzędowe.

Teraz, kiedy wchodzimy na pocztę, w oczy rzuca się przede wszystkim dobrze eksponowany sklepik ze wszystkim. Są tam artykuły biurowe i kosmetyki, chemia gospodarcza i skarpetki. Poza tym dość spory wybór książek, także religijnych. 

Reklama

Wkrótce takich urzędów pocztowych już nie będzie. 

Urzędy pocztowe staną się bardziej użyteczne

Zaczyna się transformacja Poczty Polskiej (PP). Potrwa do 2027 roku. Rezultatem tych zmian będzie m.in. metamorfoza placówek pocztowych. Będzie to kosztowało ok. 500 mln zł.

– Przystępując do transformacji, musimy być świadomi nie tylko swoich słabości i długów, ale i silnych stron, których Poczcie Polskiej nie brakuje. Dlatego już na początku przyszłego roku wdrożymy plan transformacji – zapowiada na stronie Poczty Polskiej jej prezes Sebastian Mikosz.

Jak informuje w „Fakcie” biuro prasowe PP, urzędy pocztowe maja stać się bardziej użyteczne. Będzie można załatwić w nich część  spraw urzędowych. A niektóre placówki będą miały charakter placówek społeczno-kulturalnych i galerii.

Najważniejsze maja być lokalne potrzeby

„W miejscach odległych od miast poczta stanie się Centrum Obsługi Obywatela. Będzie tam można skorzystać z dotychczasowych, tradycyjnych usług, ale i załatwić niektóre sprawy urzędowe”  czytamy w komunikacie PP. 

Wszystkie te działania mają służyć „uporządkowaniu, unowocześnieniu i dostosowaniu do potrzeb klientów”. Dlatego m.in. decyzje w sprawie asortymentu będą uwzględniać lokalne potrzeby. A te będą rozpoznawane poprzez analizy biznesowe.

Placówki Poczty Polskiej będą wyglądać tak samo. Logo pozostaje bez zmian. 

Nie będzie likwidacji placówek

Poczta Polska to największy operator pocztowy na rynku. Jej sieć tworzy 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych w całym kraju

Czy wraz z planowanymi zwolnieniami (9 tys. w całej firmie) planowane jest także zamykanie placówek? 

Otóż – co potwierdza Ministerstwo Aktywów Państwowych – spółka nie planuje likwidacji swoich oddziałów. Niektóre z nich zostaną przekształcenie w filię placówki pocztowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: LWGTreść komentarza: Mandat nie do przyjęcia, odwołasz się i do sądu. W tym przypadku trzeba uwzględnić możliwy błąd pomiarowy, który zależny jest od urządzenia oraz od metody( z ręki czy statywu)Data dodania komentarza: 15.06.2025, 21:45Źródło komentarza: Stracił prawo jazdy na RobotniczejAutor komentarza: mecenasTreść komentarza: gruboooData dodania komentarza: 15.06.2025, 16:11Źródło komentarza: Stracił prawo jazdy na RobotniczejAutor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Pralnia znajduje się przy ul płk Dąbka koło sklepu metalowego po drugiej stronie sklep AldiData dodania komentarza: 15.06.2025, 13:49Źródło komentarza: Nowa pralnia samoobsługowa otwiera swoje drzwi w Elblągu! [WIDEO]Autor komentarza: KosmitaTreść komentarza: Tak, tu też mnie nie lubią więc odlatuję. Cześć.Data dodania komentarza: 15.06.2025, 08:28Źródło komentarza: Olimpia z licencją na III ligę!Autor komentarza: Mirek13Treść komentarza: Mirek, obejrzałbyś do końca to byś wiedział. PozdrawiamData dodania komentarza: 14.06.2025, 17:55Źródło komentarza: Nowa pralnia samoobsługowa otwiera swoje drzwi w Elblągu! [WIDEO]Autor komentarza: KosmitaTreść komentarza: Dzień dobry Państwu. Chcę się z Państwem podzielić pomysłem, jaki dziś przyszedł mi do mej skromnej kapucynki, gdym był na porannym spacerze. A może zamiast STADIONU, dla przewracających się o własne nogi piłkarzy OLIMPII, wybudować KOLOSEUM w zacnym mieście ELBLĄG. Już uzasadniam ten na pozór niedorzeczny pomysł. W mijającym tygodniu doszła mych uszu informacja o tym, że dwie wrogie sobie grupy KIBOLI chciały zrobić USTAWKĘ gdzieś na drodze w szczerym polu i zablokowali ruch PIERDZIAKÓW, zaś ta niedobra POLICJA im tą imprezkę rozpędziła na cztery wiatry. Żal mi się zrobiło tych KIBOLI, bo co oni w końcu mają robić w życiu, jak nic innego nie potrafią? Przepraszam, jednemu się udało i został NACZELNYM KIBOLEM NADWIŚLAŃSKIEGO KRAIKU i ten fakt też można wykorzystać do mojego pomysłu. Taki plac bitewny KOLOSEUM można by ogłosić jedynym miejscem wyjętym spod obowiązującego prawa. Myślę, że NACZELNY KIBOL KRAIKU NADWIŚLAŃSKIEGO nie będzie oponował a wręcz będzie zadowolony, że pobratymcy JEGO WYSOKOŚCI będą mogli się wreszcie spełniać życiowo. NACZELNY KIBOL mógłby tam decydować przy pomocy KCIUKA, kogo pozostawi na tym łez padole a kogo odesłać na Pola Elizejskie. Może nawet sam by się osiedlił w Elblągu i być może nawet przeniósł tu stolicę kraju. Z całego NADWIŚLAŃSKIEGO KRAIKU zjeżdżaliby KIBOLE i z wielka radością przy pomocy MACZET oraz innych narzędzi, robiliby wielką ucieszność dla PUBLIKI. A jak bardzo biznes pogrzebowy by się w Elblągu rozwinął, że o turystyce nie wspomnę. Ile problemów można by przez takie KOLOSEUM załatwić? Tego wyobraźnia nie jest w stanie ogarnąć. Co Państwo o tym myślicie?Data dodania komentarza: 14.06.2025, 13:00Źródło komentarza: Olimpia z licencją na III ligę!
Reklama