Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Policyjny pościg ulicami Elbląga. Zatrzymali go kryminalni

Policjanci kryminalni zatrzymali 31-latka, który kilka godzin wcześniej nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać autem przed policjantami. Mężczyzna w trakcie ucieczki i cofania mazdą uderzył w drzwi radiowozu, z którego wysiadał policjant. Teraz 31-latek odpowie za to wszystko przed sądem. Do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.
Reklama
Policyjny pościg ulicami Elbląga. Zatrzymali go kryminalni

Zdarzenie miało miejsce w nocy 26.02. Policyjny patrol zauważył przy ul. Bema osobową mazdę, która jechała tzw. zygzakiem. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli jednak kierujący nim mężczyzna miał inny pomysł. 

Reklama

Zaczął gwałtownie przyspieszać i w konsekwencji skręcił z ulicy Bema w ulicę Żeromskiego, z której wjechał „pod prąd” w ulicę Prusa, a następnie otarł się autem o murowane ogrodzenie. Cofając uderzył zderzakiem auta w drzwi radiowozu z którego wysiadał policjant. Mężczyzna odjechał, ale niedługo później został zatrzymany przez policjantów kryminalnych. 

31-latek usłyszał 4 zarzuty, m.in. kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej, niestosowanie się do orzeczenia sądu (bo już zakaz prowadzenia pojazdów miał) oraz zarzut z art. 224 Kodeksu Karnego, czyli wywieranie wpływu na czynności policjantów. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na miesiąc.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kierowca 28.02.2024 18:25
Szkoda, że go nie zastrzelili w trakcie ucieczki. Taniej by było. Teraz trzeba go będzie karmić w pierdlu.

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: burakoTreść komentarza: pajdaData dodania komentarza: 26.06.2025, 16:39Źródło komentarza: Stracił prawo jazdy, zanim zdążył je odebraćAutor komentarza: KaracZaLamaniePrawaTreść komentarza: Mam nadzieję że to ten sam który po 11:00 dzisiaj zapiep.....ł ile wlezie po Chrobrego, Sybiraków i Marymoncka. KaraćData dodania komentarza: 26.06.2025, 14:55Źródło komentarza: Stracił prawo jazdy, zanim zdążył je odebraćAutor komentarza: JuuuuHania OTreść komentarza: Super:)) karać karać i karaćData dodania komentarza: 26.06.2025, 14:22Źródło komentarza: Stracił prawo jazdy, zanim zdążył je odebraćAutor komentarza: SylwekTreść komentarza: Przestańcie ciągle narzekać! Nie było basenu, to było źle, teraz jest basen to leżaków za mało. No ludzie! Kiedyś ludzie szli ze swoim ręcznikiem i nic więcej nie trzeba było do szczęścia.Data dodania komentarza: 26.06.2025, 10:37Źródło komentarza: Basen w Elblągu gotowy. Jest data otwarciaAutor komentarza: JpTreść komentarza: A gdzie ta pała co człowieka zabiła? Mieszka w bloku na przeciwko bajkopisarz, ciota ManistaData dodania komentarza: 26.06.2025, 06:45Źródło komentarza: Zareagował, gdy inni przechodzili i przejeżdżali obojętnieAutor komentarza: .Treść komentarza: Mieszkańcy bloku zadzwonili wcześniej już po policję… która przyjechała dopiero po ponad 40 minutach a kobieta leżała na chodniku wstajac przy tym „rzekomym bohaterze” uderzyła głową o ulicę i wtedy ją rozcięłaData dodania komentarza: 25.06.2025, 23:37Źródło komentarza: Zareagował, gdy inni przechodzili i przejeżdżali obojętnie
Reklama