Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jakie kwiaty na groby? Rozmawiamy z elbląską kwiaciarnią

Zbliża się okres Wszystkich Świętych, szczególnie w tym czasie myślimy nad dekoracją grobów naszych bliskich i przyjaciół. Z Joanną Jaworańską z kwiaciarni Romantycznej rozmawiamy, jak pięknie przystroić nagrobki oraz jakie obecnie są trendy we florystyce.
Jakie kwiaty na groby? Rozmawiamy z elbląską kwiaciarnią

Jakie kwiaty?

Ludzie bardzo chętnie pytają o róże i czasem goździki, ale na cmentarzach królują chryzantemy - ""to kwiat, który symbolizuje długowieczność i one faktycznie bardzo długo na grobach pięknie się prezentować - nawet do 4 tygodni" - mówi nam Joanna Jaworańska z kwiaciarni Romantycznej. 

Wiązanki

Joanna Jaworańska z kwiaciarni Romantycznej poleca raczej mniejsze niż większe wiązanki - "przez wiele lat byliśmy do bardzo dużych form, które występowały na grobach, teraz coraz częściej mamy trend, że są mniejsze formy. W trendzie zmieniają się również naczynia, w których są robione. Coraz częściej są ceramiczne, a nie plastikowe. To też sprzyja, temu, że kompozycje wyglądają bardziej elegancko" - mówi nam Joanna Jaworańska z kwiaciarni Romantycznej.

Najczęściej poszukiwane są wiązanki na naturalnym igliwiu - "używamy szlachetnego igliwia, które nie opuści igieł, będzie leżał pięknie na grobach przez wiele miesięcy" - mówi Joanna Jaworańska.

Naturalność w modzie

Jak podkreślała w rozmowie z nami Joanna Jaworańska z kwiaciarni Romantycznej we florystyce wiele się zmieniało, ale obecne trendy zmierzają ku naturalności, czyli kwiaty żywe. 

Więcej w materiale filmowym.

ŁN


Podziel się

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: wwwTreść komentarza: co z wodą na Fromborskiej co robi wpwikData dodania komentarza: 27.12.2025, 09:52Źródło komentarza: Co z zakupami w niedzielę 28 grudnia?Autor komentarza: misioTreść komentarza: zycie kurr zycieData dodania komentarza: 27.12.2025, 08:24Źródło komentarza: Rozbił się Mazdą na słupie na trasie Elbląg-Malbork. Był pijanyAutor komentarza: ElblazaninnTreść komentarza: DzbanData dodania komentarza: 26.12.2025, 23:24Źródło komentarza: Rozbił się Mazdą na słupie na trasie Elbląg-Malbork. Był pijanyAutor komentarza: StopTreść komentarza: Mówiłem, nie pasuje UE? Oddać dotacje, zawsze możecie sieroty zmienić pracę. Dość uprzykrzania życia zwykłym ludziom. PiS was załatwił, a dalej na nich głosujecie. Nie żal mi was.Data dodania komentarza: 26.12.2025, 16:41Źródło komentarza: Traktory na S7Autor komentarza: PorażkaTreść komentarza: Nie zjadł wigilijnych potraw bo nie chcial. Niestety, ten bardzo słynny pan woli się nawalić zamiast pójść do schroniska choćby wlasnie w święta, na Wigilię. Jego wybór. Nakarmienie go w święta nic nie zmieni. Akcja zrobiona wyłącznie pod media. Poza świętami bezdomni dostają mandaty za to ze żyją. Tak wyglada empatia w służbach.Data dodania komentarza: 26.12.2025, 11:57Źródło komentarza: Cicha Wigilia na ulicy Elbląga. Ten gest mówi więcej niż tysiąc słówAutor komentarza: StopTreść komentarza: Święta to czas głupoty. W myśl zasady zastaw się, a postaw się. Widziałem rok temu panią, która wyrzucała 3 blachy ciasta, jej mina bezcenna. Mental ludzi oderwanych od pługa. Kupować, a później wyrzucać.Data dodania komentarza: 26.12.2025, 10:46Źródło komentarza: Zanim wyrzucisz — pomyśl. Ten posiłek może komuś uratować dzień
Reklama