Jak podkreśla Leszek Marcinkowski, prezes elbląskiego oddziału PTKK, to był dobry rok w elbląskiej turystyki, mimo restrykcji covidowych. Dużym powodzeniem cieszyły się Miejskie Wycieczki Rowerowe czy cykl Sobót z przewodnikiem. Ogromnym zainteresowaniem turystów cieszył w ubiegłym roku przekop przez Mierzeję Wiślaną.
Od maja do końca września do naszego miasta zawitało ponad 45 tys. turystów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy, m.in.: z Portugalii, Japonii a nawet Australii.
W związku z tym, że rok 2023 ubiegnie pod znakiem Mikołaja Kopernika, w elbląskiej IT znajdziemy również gadżety związane ze znanym astronomem m.in. pieczątka szklaku kopernikowskiego.
AG
Napisz komentarz
Komentarze