Placówka została wyremontowana i czeka już tylko na posprzątanie oraz dowóz wyposażenia.
- Na parterze powstała ogrzewalnia dla 40 osób. Piętro wyżej zorganizowaliśmy miejsca dla kobiet w kryzysie bezdomności, a na samej górze znajdują się 2 mieszkania treningowe dla osób bezdomnych, które przejdą terapię – informuje Artur Dąbrowski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Bezdomnych „Od Nowa”, które sprawuje pieczę nad placówą.
W Miejskim Centrum Wsparcia Osób Bezdomnych i Uzależnionych funkcjonuje również punkt konsultacyjno-informacyjny, w którym pomoc mogą otrzymać wszyscy mieszkańcy, zarówno sami uzależnieni, jak i ich rodziny.
Placówka działa całodobowo, 7 dni w tygodni.
AG
Napisz komentarz
Komentarze