15-latka z Elbląga powalczy w Mistrzostwach Europy Hokeju na Lodzie!

  • 07.10.2020, 20:49
  • www.ExpressElblag.pl
15-latka z Elbląga powalczy w Mistrzostwach Europy Hokeju na Lodzie!
Maja Brzezińska otrzymała powołanie do kadry seniorskiej Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie i powalczy w Mistrzostwach Europy Hokeju na Lodzie.

 

o bardzo duże wyróżnienie dla piętnastoletniej Mai, która pierwsze kroki na łyżwach stawiała w elbląskich Wikingach. Tu nauczyła się jeździć na łyżwach, prowadzić krążek, strzelać bramki i grać w hokeja. Jeszcze w zeszłym sezonie występowała w barwach UKS Wikingowie w rozgrywkach ligowych KPOZHL w kategorii Żak Starszy i strzeliła 20 bramek i zaliczyła 11 asyst dla elbląskich Wikingów.

Od dwóch sezonów gra także w seniorskich lidze kobiet hokeja na lodzie w klubie GKS Stoczniowiec. Może pochwalić się tytułem Wicemistrza Polski z dorobkiem czterech bramek i jednej asysty za poprzedni sezon w lidze kobiecej. W zeszłym roku jeszcze w rezerwie juniorskiej kadry polskiej, w tym roku już w stałym składzie Reprezentacji Polski Juniorek.

To właśnie na wrześniowym zgrupowaniu kadry zauważył ją trener seniorek Tomasz Marznica i powołał do seniorskiego składu. Przed Mają trudny rok, we wrześniu rozpoczęła naukę w III LO w Elblągu, na co dzień trenuje w gdańskim Stoczniowcu i elbląskich Wikingach, dodatkowo uczestniczy w comiesięcznych zgrupowaniach kadry juniorskiej, w weekendy gra mecze ligowe seniorskiej ligi kobiet oraz młodzieżowego młodzika, a teraz dojdą jej jeszcze zgrupowania seniorskie.

Kto zna tą niesamowita dziewczynę na pewno powie - DA RADĘ. Majka to Majka, zwariowana dziewczyna, która niczego się nie boi i nie ma na nią mocnych. Trzymamy za nią kciuki. 

Źródło: UKS Wikingowie

www.ExpressElblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mi
mi 09.10.2020, 07:54
brawo, i na takie osoby wydawać kasę a nie na zapyziałą olimpię!
Pani
Pani 08.10.2020, 09:03
ale super ! Pani Moniko gratuluję osiągnięć córki - była Pani uczennica :)

Pozostałe