Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

Młody mężczyzna z Elbląga zakażony koronawirusem
Młody mężczyzna z Elbląga zakażony koronawirusem
Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego potwierdził dziś (28 marca) w rozmowie z nami 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. 28.03.2020 14:50    86
Kiedy w końcu zrozumiecie, że nikt z nas nie jest nieśmiertelny?!
Kiedy w końcu zrozumiecie, że nikt z nas nie jest nieśmiertelny?!
-"Na ulicach dalej widzimy grupki młodzieży, że w sklepach nadal prawie stoimy na sobie, prawie twarzą w twarz, śmiejąc się z ludzi którzy z pełną odpowiedzialnością społeczną dbają o bezpieczeństwo swoje i innych robiąc zakupy w środkach ochrony osobistej" - informuje Straż Miejska w Elblągu. 27.03.2020 22:46    24    6
W ten weekend przechodzimy na czas letni
W ten weekend przechodzimy na czas letni
W niedzielę, 29 marca przechodzimy z czasu zimowego na czas letni. 27.03.2020 21:15
Elbląg w cieniu pandemii koronawirusa. Zobacz film
Elbląg w cieniu pandemii koronawirusa. Zobacz film
-"Przeważnie w piątki wielu z nas po pracy udaje się w różne miejsca, najczęściej są to sklepy lub inne miejsca w których przebywają ludzie. Tym razem jest inaczej..." -pisze autor filmu Jakub Kosobudzki. 27.03.2020 18:57    3    1
Śmiertelny wypadek w gminie Wilczęta
Śmiertelny wypadek w gminie Wilczęta
Funkcjonariusze z Wilcząt i Braniewa pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Karwiny. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika,że 56-letni kierowca na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na lewy pas i uderzył w drzewo. Pomimo udzielonej pomocy medycznej mężczyzna zmarł. Teraz okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać kryminalni. 27.03.2020 18:30    1
Policjanci skontrolowali dzieci na kwarantannie, była muzyka i taniec [WIDEO]
Policjanci skontrolowali dzieci na kwarantannie, była muzyka i taniec [WIDEO]
Funkcjonariusze policji codziennie w swoich miastach kontrolują mieszkańców, którzy są objęci kwarantanną, wśród takich osób są również dzieci, a z nimi potrafią sobie poradzić policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego. 27.03.2020 14:18    26    21
Nowa hala tramwajowa i punkt przesiadkowy w obrębie Placu Dworcowego
Nowa hala tramwajowa i punkt przesiadkowy w obrębie Placu Dworcowego
Zakończył się kolejny etap realizacji projektu pn. Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga. W ramach niego wybudowana została nowa hala na terenie zajezdni tramwajowej oraz punkt przesiadkowy w obrębie Placu Dworcowego. Przypomnijmy, że w lutym w ramach tego zadania na tory wyjechały również cztery nowe tramwaje. Piaty natomiast jest w trakcie produkcji. Łączny koszt realizowanych w mieście inwestycji w infrastrukturę tramwajową wynosi około 26 mln zł. 27.03.2020 13:58    1
Jerzy Wcisła o tarczy antykryzysowej: "przedsiębiorcy są przerażeni"
Jerzy Wcisła o tarczy antykryzysowej: "przedsiębiorcy są przerażeni"
Rząd zaproponował przedsiębiorcom między innymi kredyty oraz dopłaty do wynagrodzenia pracownika ponad 2,5 tys. zł. O opinię na temat tarczy antykryzysowej porposiliśmy senatora Jerzego Wcisłę.-"Trzeba radykalnie oddzielić w tej ustawie rzeczywistą pomoc od propagandy. Nie ma bowiem żadnych 212 mld zł na pomoc, bo większość tej – nie wiadomo jak wyliczonej kwoty – to kredyty, które nie rozwiązują problemu spadku dochodów firm i środków na przeżycie polskich rodzin" - komentuje senator Jerzy Wcisła. 27.03.2020 13:40    7
Tarcza antykryzysowa. Co proponuje rząd?
Tarcza antykryzysowa. Co proponuje rząd?
„Mamy środki finansowe i zrobimy wszystko, żeby nasz krwiobieg gospodarczy nie zatrzymał się” – poinformowała Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz . Co proponuje rząd? 27.03.2020 13:30    2
Śmierć mężczyzny na Płk Dąbka
Śmierć mężczyzny na Płk Dąbka
Dziś, 27 marca około godziny 11.00 na ulicy Płk Dąbka na wysokości stacji BP zmarł około 70-letni mężczyzna. Policja ustala tożsamość mężczyzny. 27.03.2020 11:53    10    1
Komunikat Zakładu Utylizacji Odpadów w związku z koronawirusem
Komunikat Zakładu Utylizacji Odpadów w związku z koronawirusem
W związku z epidemią koronawirusa, w trosce o zdrowie i życie mieszkańców oraz pracowników Spółki - Zakład Utylizacji Odpadów sp. z o.o. informuje o zamknięciu z dniem 30 marca 2020 roku do odwołania Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). 27.03.2020 11:07
Żołnierze WOT z Braniewa od dzisiaj wspomagają personel medyczny
Żołnierze WOT z Braniewa od dzisiaj wspomagają personel medyczny
Od dzisiaj ( piątek, 27 marca) pracę personelu medycznego szpitala wojewódzkiego w Elblągu wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Braniewa. Swoją służbę pełnić będą przez 24 godziny na dobę przy wszystkich wejściach do placówki. Tym samym znacznie odciążą pielęgniarki i ratowników medycznych, którzy do tej pory mierzyli temperaturę osobom wchodzącym na teren szpitala. 27.03.2020 10:42    15
Reklama
Reklama