"Zagrożeniem jest alkoholizm, który jawnie wspierany jest przez MOPS, który przyznaje zasiłki osobom uzależnionym od alkoholu pomimo marnotrawienia tych środków na alkohol, co w kodeksie MOPS jest wyraźnie zakazane"
- wskazuje w liście do Marka Pruszaka mieszkanka Elbląga.
Radny Marek Pruszak złożył interpelację:
"W związku z pismem skierowanym do mnie przez mieszkankę Elbląga proszę o wyjaśnienie stanu faktycznego świadczonych form pomocy wobec osób uzależnionych od alkoholu na terenie Gminy Miasto Elbląg. Proszę o ustosunkowanie się do zarzutów"
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprzeczył tezom postawionym w liście elblążanki:
"MOPS traktuje wszystkie osoby wymagające pomocy na równi, a każda sprawa, która trafia do pracowników Ośrodka rozpatrywana jest wnikliwie i indywidualnie pod kątem potrzeb klienta. (...) Zapewniam, że działania MOPS w Elblągu nie ograniczają się jedynie do udzielana pomocy w formie pieniężnej. Mając na uwadze, iż problem alkoholowy może być przyczyną innych trudności w życiu codziennym, ośrodek podejmuje działania wielotorowo:
- edukacja w zakresie szkodliwości używania alkoholu
- świadczenia poradnictwa specjalistycznego
- objęcie rodzin wsparciem asystenta rodziny
- aktywizacja społeczna i zawodowa
- udzielanie świadczeń pieniężnych i w formie niepieniężnych "
- czytamy w odpowiedzi.
Łukasz Nosarzewski







![Kierowca zginął na miejscu [ZDJĘCIA] Kierowca zginął na miejscu [ZDJĘCIA]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-kierowca-zginal-na-miejscu-zdjecia-1774798700.jpg)



![Zderzenie na Grunwaldzkiej. Zobacz, jak do niego doszło [FILM] Zderzenie na Grunwaldzkiej. Zobacz, jak do niego doszło [FILM]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-na-grunwaldzkiej-zobacz-jak-do-niego-doszlo-film-1773989771.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze