Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Grill tylko dla wytrwałych. Pogoda na majówkę

Przewidywania krajowych synoptyków na zbliżającą się wielkimi krokami majówkę, nie są zbyt obiecujące. Jeżeli planujesz wiosenne grillowanie, musisz uzbroić się w ciepłe ubrania i parasol. Sprawdź, jaka pogoda będzie towarzyszyć nam podczas długiego weekendu.
Grill tylko dla wytrwałych. Pogoda na majówkę

Autor: iStock

Noc z piątku na sobotę bardzo zimna  

Już w nocy z piątku na sobotę, na północy i na wschodzie Polski, nastąpi duży spadek temperatury - aż do – 2 st. C. Co prawda kolejne noce będą cieplejsze i bez przymrozków a temperatura będzie wzrastać, ale w województwach pomorskim i warmińsko – mazurskim oraz w centralnej części kraju mogą pojawić się burze. W pozostałych rejonach Polski słupki termometrów pokażą temperatury dodatnie.

Sobotni poranek mroźny

1 maja rano na Mazurach, Podlasiu i Pomorzu odnotujemy niskie temperatury sięgające 1 lub 2 st. C poniżej zera. Na pozostałym obszarze kraju będzie występowała temperatura od 1 do 7 st. C. Po południu temperatura będzie się wahać w przedziale od 10 do 17 st. C, przy czym najwyższe jej wartości wystąpią w północnej części kraju. Zachmurzenie będzie niewielkie, ale towarzyszyć mu będą umiarkowane podmuchy wiatru. Na południu mogą wystąpić opady deszczu. Sobotnia pogoda będzie przypominać raczej jesienną aurę.

Niedziela pochmurna i deszczowa

2 maja na rodzinny spacer lepiej zabrać ze sobą parasol, gdyż przez cały dzień będzie towarzyszył nam deszcz o różnym natężeniu. Obejmie on wszystkie rejony Polski. Na południu i wschodzie mogą pojawić się burze. Wbrew wcześniejszym prognozom, poranek nie powinien być mroźny. Temperatura na przeważającym obszarze wyniesie od 4 do 8 st. C. Tylko na południowym wschodzie świt uraczy nas nieco cieplejszym powietrzem - od 9 do 14 st. C. W ciągu dnia na północnym zachodzie termometry wskażą od 8 do 14 st. C oraz od 15 do 21 st. C na południowym wschodzie. Prędkość i porywistość wiatru będzie się wzmagać a w całej Polsce mogą pojawić się też burze, podczas których jego porywy osiągną nawet 60 km/h. Kierunek wiatru, z upływem godzin, będzie zmieniać z południowego na północny.

Święto 3 Maja - pochmurne 

Poniedziałek 3 maja będzie pochmurny z przelotnymi opadami deszczu we wszystkich województwach. Przejaśnień należy spodziewać się jedynie na południu. Niestety znów zrobi się chłodniej. Nad ranem temperatura powietrza wyniesie od 3 st. C na północnym wschodzie do 5 st. C na zachodzie. Jedynie w południowej części kraju w ciągu dnia powietrze ociepli się nawet do 16 st. C. Wiatr  wciąż pozostanie okresami silniejszy i porywisty z kierunku  północno-zachodniego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zawiedziona 29.04.2021 18:20
A 2 tygodnie temu zapowiadali + 21 stopni. Żenada. Znowu majówka -hu......ówka!

KRAKÓW 30.04.2021 14:22
NA POŁUDNIU POLSKI ZAPOWIADALI TAKIE TEMPERATURY,MIESZKASZ NA POLNOCY WIĘC MOZESZ POMARZYĆ

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Najlepiej przystrojone ulic na peryferiach miasta. Ogólna i Odrodzenia. A Grunwaldzka, Rycerska, Roweckiego nie dostały nic. Słabo to wygląda. Do tego na Hetmanskiej nie wszystkie działają. Tak jest od zawsze.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 09:38Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]Autor komentarza: Mieszkam w RejsytachTreść komentarza: Droga jest wyremontowana.Wychodzi jazda na potrójnym gazie i kto wie,czym jeszcze.Na innych zdjęciach widać skrzynkę na piwo,w rowie.Zginęły też dwa psy.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 22:03Źródło komentarza: Tragiczny finał nocnej jazdy. Dwie osoby nie żyjąAutor komentarza: HMChTreść komentarza: Dobromir, puknij się w czoło. Ile osób musi zginąć na drodze Rychliki - Rejsyty, by dostosować prędkość? Jak masz problem to zwolnij do 30km/h. Co tu ma do rzeczy uskok (5 cm), kot, plama oleju czy łoś? Samochód nie łapie pobocza - to kierowca...Data dodania komentarza: 13.12.2025, 20:43Źródło komentarza: Tragiczny finał nocnej jazdy. Dwie osoby nie żyjąAutor komentarza: DobromirTreść komentarza: Ile jeszcze osób musi zginąć na drodze Rychliki - Rejsyty aby władze gminny rychliki zajęli się remontem pobocza gdzie spad ma 4-5cm i gdy samochód złapie pobocza nie ma szans na uratowanieData dodania komentarza: 13.12.2025, 17:23Źródło komentarza: Tragiczny finał nocnej jazdy. Dwie osoby nie żyjąAutor komentarza: IoTreść komentarza: Słabo wystrojone miasto za to najbardziej zadłużone w województwie warmińsko mazurskim. BrawoData dodania komentarza: 13.12.2025, 11:13Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]Autor komentarza: ElblazankaTreść komentarza: Proszę zwrócić uwagę na choinkii zawieszone wysoko na lampach przy ul. Ogólnej. Czy nikt nie widzi, że zostały zawieszone odwrotnie, tj. czubkiem w dół? Teraz gdy są podświetlane, dziwnie wyglądają, delikatnie mówiąc. Czy tego nikt z decydentów nie widzi? Czy to za duży problem w ich poprawieniu. Prezydenta proszę przyjrzeć się odrobinę gdyż miasto i bez tego jest krytykowane zwłaszcza pr#ez przyjezdnych, bardziej się przyglądających.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 10:24Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]
Reklama