Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Powstanie nowa zielona przestrzeń do odpoczynku

Elbląg znalazł się w gronie samorządów, które otrzymały wsparcie w piątej edycji konkursu „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur”. Miasto pozyskało 12 811 zł na realizację projektu „Park kieszonkowy w Elblągu wyspą zielonego relaksu”, który ma wzbogacić miejską przestrzeń o nowe nasadzenia i elementy małej architektury.
Powstanie nowa zielona przestrzeń do odpoczynku

Źródło: canva

Elbląg otrzymał dofinansowanie w wysokości 12 811 zł w ramach piątej edycji konkursu „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur”. Środki zostaną przeznaczone na realizację projektu „Park kieszonkowy w Elblągu wyspą zielonego relaksu”, którego celem jest stworzenie przyjaznej, zielonej przestrzeni do odpoczynku dla mieszkańców.

Projekt zakłada zagospodarowanie terenu przy zbiegu ulic Robotniczej i Browarnej. W tym miejscu ma powstać park kieszonkowy z nowymi nasadzeniami zieleni, elementami małej architektury oraz infrastrukturą zachęcającą do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W planach jest również ustawienie dodatkowych ławek i stworzenie miejsca sprzyjającego codziennemu wypoczynkowi.

To jedno z miejsc wskazanych przez elblążan podczas zgłaszania propozycji terenów, które warto zazielenić lub lepiej zagospodarować. Na przygotowanej przez miasto liście znalazły się również inne lokalizacje, między innymi park im. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, teren przy ul. Władysława IV oraz teren przy ul. Nowowiejskiej

„Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur” to program samorządu województwa wspierający lokalne inwestycje poprawiające jakość środowiska i zwiększające udział zieleni w przestrzeni publicznej. W tegorocznej edycji konkursu dofinansowanie otrzymały 24 projekty spośród 56 zgłoszonych. Łączna wartość wsparcia wynosi 500 tys. zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama