Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dni Elbląga z darmowym transportem

Osoby wybierające się na Dni Elbląga mogą liczyć na ułatwienia w dojeździe i powrocie z wydarzeń. Z okazji miejskiego święta przygotowano bezpłatną komunikację miejską oraz dodatkowe kursy autobusów po zakończeniu głównych koncertów.
  • Źródło: na podstawie komunikatu UM w Elblągu
Dni Elbląga z darmowym transportem

W piątek i sobotę, 26 i 27 czerwca, specjalne autobusy zostaną podstawione około godziny 22.00. W niedzielę, 28 czerwca, dodatkowe kursy ruszą około godziny 23.00. Punktem odjazdu będzie miejsce vis a vis nowego parkingu przy ulicy Warszawskiej na Wyspie Spichrzów.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano trzy dodatkowe linie kursujące trasami zbliżonymi do regularnych autobusów nr 12, 15 i 21. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli wygodnie dotrzeć między innymi w rejon al. Odrodzenia, al. Grunwaldzkiej, ulic Grottgera i Bema oraz na osiedle Nad Jarem i ulicę Ogólną.

Trasy dodatkowych kursów z Wyspy Spichrzów po głównych koncertach podczas Dni Elbląga:

Linia nr 12

Wyspa Spichrzów (Warszawska) – Wyszyńskiego – Pl. Słowiański – Robotnicza – Brzeska (Piłsudskiego) – Dąbka – Al. Odrodzenia –  Mazurska – Trasa Unii Europejskiej – Radomska – Wyspa Spichrzów (Warszawska)

Linia nr 15 

Wyspa Spichrzów  (Warszawska) – Wyszyńskiego – Al. Tysiąclecia – Al. Grunwaldzka –  Grottgera – Bema – Grota-Roweckiego – 12 Lutego –  Dąbka – Brzeska – Trasa Unii Europejskiej – Radomska – Wyspa Spichrzów ( Warszawska)

Linia nr 21

Wyspa Spichrzów (Warszawska) – Wyszyńskiego – Al. Tysiąclecia – Hetmańska – 12 Lutego – Dąbka – Piłsudskiego – Królewiecka – Fromborska – Ogólna – Konopnickiej – Niepodległości – Dąbka – Brzeska – Trasa Unii Europejskiej – Radomska – Wyspa Spichrzów (Warszawska).

Organizatorzy zachęcają do korzystania z transportu publicznego. To rozwiązanie ma pomóc w sprawnym opuszczeniu terenu imprezy i ograniczyć ruch samochodowy w centrum miasta podczas jednego z największych wydarzeń plenerowych w Elblągu.

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

DR JANUSZ R. 24.06.2026 23:25
W 70. MIASTACH W POLSCE SA GRATISOWE PRZEJAZDY MZK DLA WSZYSTKICH, ZAS W WIELU JUZ OD 65. ROKU ZYCIA, A W ELBLAGU TO BYLO DZIADOSTWO, JEST I BEDZIE. A I TAK SIE NIC NIE ZMIENIA NA LEPSZE.

Reklama