Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kolejny pomiar prędkości na S7 już działa!

W piątek (12 czerwca) o godzinie 12:00 uruchomiony został odcinkowy pomiar prędkości na drodze S7 na odcinku Nowy Dwór Gdański - Dworek w woj. pomorskim.
Kolejny pomiar prędkości na S7 już działa!

Źródło: Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym

Dozwolona prędkość to  120 km/h dla pojazdów osobowych oraz  80 km/h dla samochodów ciężarowych.

Długość odcinka pomiarowego wynosi 9,1 km.

Przypomnijmy, że od 16 kwietnia działa odcinkowy pomiar prędkości na drodze S7 -  węzeł Marzewo - węzeł Pasłęk Północ ( tylko na jezdni w kierunku Gdańska) w woj. warmińsko-mazurskim.

Urządzenia, które zostaną zainstalowane, to system żółtych kamer, automatycznie określający czas wjazdu i wyjazdu z kontrolowanego odcinka drogi. Kamery, oprócz przyporządkowania wykroczenia do pojazdu, którym przekroczono prędkość, zarejestrują również szereg innych danych, w tym m.in.: miejsce, datę i czas pomiaru, długość odcinka pomiarowego oraz maksymalną dozwoloną prędkość. Urządzenia zidentyfikują również pas ruchu którym poruszał się samochód. Zastosowane rozwiązania techniczne umożliwią wykonanie wysokiej jakości zdjęcia także w porze nocnej. Zarejestrowane zdjęcia będą przesyłane online do systemu centralnego CANARD.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Pytam 18.06.2026 10:54
To poinformowali wczesniej, media powinny im zrobić za to z dupy średniowiecze, czemu nie dali znac mediom i ludziom w momemcie uruchomienia?

Jurek 18.06.2026 10:40
Dzięki, tylko u Was przeczytałem.

Reklama