Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Moc Kobiet w Elblągu – Inspiracje, Zdrowie, Piękno

Jest to przedsięwzięcie organizowane przez EL-Kobiety Elbląski Klub Kobiet, w ramach inicjatywy społecznej, 25 października o godzinie 10:00 w Bibliotece Elbląskiej przy ul. Świętego Ducha. Konferencja jest wydarzeniem otwartym. Uczestnictwo w niej jest bezpłatne i dedykowane kobietom z Elbląga i okolic.
Moc Kobiet w Elblągu – Inspiracje, Zdrowie, Piękno
Zdjęcie stanowi ilustrację do tekstu

Źródło: Elbląski Klub Kobiet

Konferencja w swej agendzie wyszczególnia dwa bloki tematyczne. Pierwszy traktuje o szeroko pojętym dobrostanie, czyli dbałości o siebie w wymiarze emocjonalnym, natomiast drugi jest prozdrowotny i częściowo wpisuje się czasowo i tematycznie w Różowy Październik, czyli miesiąc świadomości raka piersi. Poruszony zostanie również temat Endometriozy, ważny w budowaniu większej świadomości wśród kobiet na temat tej choroby.

W panelu dyskusyjnym Nie tylko motywacja – samodyscyplina jako droga trwałej zmiany usłyszymy mentorki Aleksandrę Murphy i Paulinę Wiczenbach ze Szkoły Samodyscypliny Miłości. Natomiast psycholog Katarzyna Michels wygłosi wykład Dobrostan w praktyce – jak żyć pełniej.

Dr. n. med. Iwona Ryniewicz – Zander, specjalistka w dziedzinie onkologii klinicznej i Joanna Michalska opowiedzą, jak istotna jest profilaktyka w raku piersi. W ostatnim panelu Ilona Ropelewska – Reszka przybliży nam problematykę endometriozy, która nadal jest dla wielu chorobą nieznaną.

Wydarzenie wspiera Narodowy Fundusz Zdrowia i przez cały czas trwania konferencji każda z pań będzie mogła poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu w mammobusie, który stanie przy ul. Stary Rynek, naprzeciwko Ratusza Staromiejskiego w godz.9:00-17:00 (rejestracja na badanie pod nr 58 767 34 44 lub mailowo: rejestracja.mojamammografia.pl ). EL-Kobiety są wspierane również przez elbląskie Amazonki, które odpowiedzą na pytania uczestniczek i nauczą samokontroli piersi przy pomocy specjalistycznego fantomu.

To wspaniała okazja do spotkania ciekawych osób, nawiązania cennych relacji i być może na odnalezienie samej siebie, czerpiąc inspiracje od innych i poszerzając przy tym wiedzę w niezgłębionych dotąd tematach.

Inicjatywę objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Elbląg, Michał Missan.

Aby wziąć udział w konferencji EL-Kobiety Kobietom należy zarejestrować się klikając TUTAJ lub na profilu społecznościowym na Facebooku EL-Kobiety Elbląski Klub Kobiet.

Po zakończeniu części konferencyjnej odbędą się także warsztaty Makijaż dzienny w 5 krokach oraz warsztaty automasażu twarzy Kobido - piękno w dotyku, na które obowiązują oddzielne zapisy również przez profil Klubu.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Lidia Osik


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Anielka 24.10.2025 13:20
Fajna inicjatywa! Trzeba pamiętać o swoim zdrowiu i dbaniu o siebie :) Niestety niektóre tematy jak choćby wspomniana endometrioza czy wazektomia nadal są tematami tabu. Ale u nas 2 z nich są obecne, dlatego cieszę się że partner zdecydował się na wazektomię, żebyśmy nie musieli myśleć o antykoncepcji, która nie zawsze jest obojętna dla zdrowia. Przygotował się porządnie, zasięgnął rad na wazektomia. com i pojechał na zabieg.

... 16.10.2025 14:57
Może jednym z tematów powinno być, czy kobieta lubi/szanuję druga kobietę? Czy kobieta, która np. pracuje z dziećmi w róznym wieku powinna lubieć i szanować dziewczynki/ nastolatki? Czy powinna szanować Ich odrębność, własne zdanie, odmienne zdanie, odmienność, różnorodność stroju? Czy wybrane/ umizgujace się osoby powinno się faworyzować, a co za tym idzie ich dzieci? Czy chłopiec może mieć pokręcone nienaturalnie włosy i pasemka, a dziewczynka już nie? Może zadajmy swoje pytania

JuuuuHania O 16.10.2025 11:50
dajcie spokój z takimi bzdurami juz.. Olka która nadal nosi nazwisko swojego ex.meza jest naciagara, trzepie kase na naiwniakach wciaz zmieniajac miejsca zamieszkania tzn wynajmu

Reklama