W 2024 r. strażnicy przeprowadzili 1223 kontrole miejsc, w których powtarzają się przypadki spożywania alkoholu w sposób niezgodny z przepisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości.
W 877 przypadkach podjęli interwencje w związku ze spożywaniem alkoholu, oraz przeprowadzili 346 kontroli sklepów monopolowych pod kątem spożywania alkoholu w obrębie placówek handlowych.
W toku przeprowadzonych czynności strażnicy nałożyli 80 mandatów karnych z art. 43 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, 413 osób zostało pouczonych oraz skierowano 5 wniosków o ukaranie do Sądu.
Spożywanie alkoholu często towarzyszy osobom bezdomnym, wobec których strażnicy również w codziennej służbie podejmują czynności.
W 2024 r. strażnicy podjęli 355 czynności w stosunku do osób bezdomnych - 2 osoby przewieziono do Miejskiego Centrum Wsparcia Osób Bezdomnych i Uzależnionych, 24 osoby przewieziono do Noclegowni oraz 17 osób przekazano do PdOZ KMP w celu wytrzeźwienia.
W 2025 oku strażnicy interweniowali już 58 razy wobec osób spożywających alkohol - mandatem ukarali 2 osoby, natomiast 40 osób zostało pouczonych.
Dotychczas strażnicy skontrolowali również 30 miejsc, w których powtarzają się przypadki spożywania alkoholu w sposób niezgodny z przepisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości oraz przeprowadzili 38 kontroli sklepów monopolowych pod kątem spożywania alkoholu w obrębie sklepów.
"Alkoholowy problem" mogłoby się wydawać, że najczęściej dotyczy okresu letniego - niestety, jak pokazują statystyki trwa cały rok.
Straż Miejska w Elblągu bezustannie na terenie Miasto Elbląg realizuje zadania polegające na podejmowaniu interwencji związanych z naruszeniem przepisów określonych w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
Interwencje związane z alkoholem, to nie tylko ukaranie sprawcy wykroczenia mandatem karnym, często podczas takich interwencji kontakt z osobą spożywającą alkohol jest utrudniony, nie rzadko zagrożone jest ich zdrowie lub nawet życie.
.jpg)












Napisz komentarz
Komentarze