W odcinku zaprezentujemy inspirujące przykłady transgranicznych projektów, które zmieniają rzeczywistość europejskich regionów. Jednym z nich jest Circular MUSE – inicjatywa promująca gospodarkę o obiegu zamkniętym w usługach komunalnych, realizowana przez partnerów z Polski, Litwy, Szwecji i Danii. Dowiemy się, jak dzięki unijnemu wsparciu samorządy mogą wprowadzać innowacyjne, proekologiczne rozwiązania.
Podczas odcinka usłyszymy m.in. prof. Magdalenę Gajewską z Politechniki Gdańskiej oraz Marcina Żuchowskiego, dyrektora Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk. Nasi rozmówcy opowiedzą o potencjale gospodarki o obiegu zamkniętym i praktycznych działaniach podejmowanych na rzecz ochrony środowiska.
Zaprezentujemy także przykład Eko Fabryki w Wejherowie – nowoczesnej inwestycji dofinansowanej z funduszy Unii Europejskiej. Zakład ten to wzór dla innych gmin, pokazujący jak skutecznie łączyć edukację ekologiczną mieszkańców z proekologicznymi działaniami w obszarze gospodarki odpadami.
Nie przegap tego odcinka pełnego wiedzy, inspiracji i dowodów na to, że współpraca międzynarodowa naprawdę się opłaca!
.png)
Produkcja: Truso Media

![Mieszkańcy kontra deweloper. Burza wokół nowego osiedla w Elblągu [WIDEO] Mieszkańcy kontra deweloper. Burza wokół nowego osiedla w Elblągu [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-mieszkancy-kontra-deweloper-burza-wokol-nowego-osiedla-w-elblagu-wideo-1777456177.jpg)

![Drony nad Elblągiem, syreny i akcja służb [WIDEO] Drony nad Elblągiem, syreny i akcja służb [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-drony-nad-elblagiem-syreny-i-akcja-sluzb-wideo-1777378245.png)








Napisz komentarz
Komentarze