Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Żołnierze w Elblągu będą świętować

W związku z planowanymi uroczystymi obchodami święta Wojska Polskiego w dniach 13-14 sierpnia informujemy - szczególnie elbląskich kierowców - o utrudnieniach i ograniczeniach w ruchu drogowym na terenie Starego Miasta.
Żołnierze w Elblągu będą świętować

Autor: fot. Łukasz Nosarzewski/Ilustracja do tekstu

 

Podczas uroczystości odbędzie się: złożenie meldunku, podniesienie flagi państwowej, odegranie hymnu, odczytanie postanowień, decyzji i rozkazów, wręczenie odznaczeń, medali, aktów mianowań i wyróżnień, odczytanie Apelu Pamięci Oręża Polskiego, oddanie salwy honorowej, wykonanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, uroczysty apel zakończy defilada pododdziałów.

We wtorek, 13 sierpnia, utrudnienia w ruchu kołowym wystąpią w godz. 9.30 – 11.30 w związku z próbą generalną do uroczystości Święta Wojska Polskiego. W tym czasie wyłączona będzie ulica Stary Rynek na wysokości Ratusza Staromiejskiego oraz czasowo (na czas przemarszu pododdziałów) ulice: Wigilijna, Św. Ducha, Bednarska, Wodna, Rybacka. Ruchem kierować będzie Żandarmeria Wojskowa oraz Policja.

W środę, 14 sierpnia odbędzie się uroczystość Święta Wojska Polskiego oraz pokaz sprzętu wojskowego wzdłuż ulicy Starego Rynku. W związku z tym wyłączone z ruchu będą następujące odcinki dróg:

12.00 - 18.00 ulica Stary Rynek, a ponadto ulice Studzienna, Garbary, Mostowa i Rzeźnicka będą zamknięte na wysokości skrzyżowań z ulicą Stary Rynek i ustanowiony będzie na nich ruch dwukierunkowy;

13.30 – 13.50 ulice Wodna, Rybacka, Stary Rynek;

13.50 – 15.00 uroczysta zbiórka na ulicy Stary Rynek przed Ratuszem Staromiejskim;

15.00 - 15.20 ulice Stary Rynek, Wigilijna, Św. Ducha, Bednarska, Wodna.

W zabezpieczeniu uroczystości uczestniczyć będą służby porządkowo-patrolowe Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Red.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

hhh 14.08.2019 06:41
żołnierze w Elblągu tylko świętują....

Rezerwista 14.08.2019 08:16
Do woja i na szmatę kocie! Płakałbyś że chcesz do mamusi !

Aso 14.08.2019 12:25
No widzisz a ty stoisz w kolejce do MOP-su i zal ci d...sciska .

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: HMChTreść komentarza: Dobromir, puknij się w czoło. Ile osób musi zginąć na drodze Rychliki - Rejsyty, by dostosować prędkość? Jak masz problem to zwolnij do 30km/h. Co tu ma do rzeczy uskok (5 cm), kot, plama oleju czy łoś? Samochód nie łapie pobocza - to kierowca...Data dodania komentarza: 13.12.2025, 20:43Źródło komentarza: Tragiczny finał nocnej jazdy. Dwie osoby nie żyjąAutor komentarza: DobromirTreść komentarza: Ile jeszcze osób musi zginąć na drodze Rychliki - Rejsyty aby władze gminny rychliki zajęli się remontem pobocza gdzie spad ma 4-5cm i gdy samochód złapie pobocza nie ma szans na uratowanieData dodania komentarza: 13.12.2025, 17:23Źródło komentarza: Tragiczny finał nocnej jazdy. Dwie osoby nie żyjąAutor komentarza: IoTreść komentarza: Słabo wystrojone miasto za to najbardziej zadłużone w województwie warmińsko mazurskim. BrawoData dodania komentarza: 13.12.2025, 11:13Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]Autor komentarza: ElblazankaTreść komentarza: Proszę zwrócić uwagę na choinkii zawieszone wysoko na lampach przy ul. Ogólnej. Czy nikt nie widzi, że zostały zawieszone odwrotnie, tj. czubkiem w dół? Teraz gdy są podświetlane, dziwnie wyglądają, delikatnie mówiąc. Czy tego nikt z decydentów nie widzi? Czy to za duży problem w ich poprawieniu. Prezydenta proszę przyjrzeć się odrobinę gdyż miasto i bez tego jest krytykowane zwłaszcza pr#ez przyjezdnych, bardziej się przyglądających.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 10:24Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]Autor komentarza: ElblążankaTreść komentarza: A na ul. Ogólnej, na lampach, od lat wiszą odwrócone choinki. Dziwnie to wygląda, zwłaszcza teraz, gdy włączane są światełka. Czy to nikomu nie pr,eszkadza? Czy tak miało być? Słyszę wiele głosów krytyki, przykre, że nikt z tym nic nie robi.Data dodania komentarza: 13.12.2025, 10:15Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]Autor komentarza: BasiaTreść komentarza: Elblag jest bardzo ładnie przystrojony 🤩Data dodania komentarza: 13.12.2025, 09:13Źródło komentarza: Czy Elbląg jest ładnie przystrojony na święta? [SONDA-WIDEO]
Reklama