Historia harcerstwa w Elblągu zaczęła się niedługo po wojnie, bo w październiku 1945 r. Pierwszą zbiórkę na Osiedlu Marynarzy zorganizował Jerzy Światkowski – pionier Elbląga i elbląskiego harcerstwa. Pan Jerzy w roku 1996 z wielkim wzruszeniem opowiadał dziennikarzowi Telewizji Elbląskiej o tworzeniu i pracy pierwszej drużyny harcerskiej i to nagranie rozpocznie seans.
Wyświetlone zostaną filmy i nagrania dokumentalne Stefana Muli i Janusza Cydzika z lat 60-tych i 70-tych XX wieku: ze zgrupowania obozów ZHP w Augustowie, wręczenia hufcowi Elbląg sztandaru, operacji 1001 Frombork, powstania Chorągwi Elbląskiej oraz rajdów harcerskich, narad instruktorskich i pochodów 1-majowych. W ścieżce dźwiękowej usłyszymy „Ilfinki” dziewczęcy zespół wokalny prowadzony przez Weronikę Barszczyńską. Seans zakończy składanka nagrań archiwalnych Telewizji Elbląskiej z ostatnich 30 lat działalności Hufca ZHP Elbląg.
Na seans „Nasze harcerskie wakacje” zapraszamy w środę, 10 maja o godz. 18:00 do Kina Światowid. Organizatorami cyklu „Elbląg na dużym ekranie” jest
Centrum Spotkań Europejskich Światowid i telewizja TRUSO.TV, partnerami Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Polskie Towarzystwo Historyczne o. w Elblągu i stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne w Elblągu. Patronem medialnym jest Elbląska Gazeta Internetowa „Portel”. Wstęp wolny.


![Od Wiednia do Nowego Jorku. Muzyczna podróż z Elbląską Orkiestrą Kameralną [WIDEO] Od Wiednia do Nowego Jorku. Muzyczna podróż z Elbląską Orkiestrą Kameralną [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-od-wiednia-do-nowego-jorku-muzyczna-podroz-z-elblaska-orkiestra-kameralna-1773520872.webp)
![Kolizja w Suchaczu przestrogą dla kierowców [ZDJĘCIA] Kolizja w Suchaczu przestrogą dla kierowców [ZDJĘCIA]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-kolizja-w-suchaczu-przestroga-dla-kierowcow-zdjecia-1773499066.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze