Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Kim są i czym jeżdżą najniebezpieczniejsi kierowcy?

Postrzegamy ich jako tych, którzy jeżdżą mało bezpiecznie i powodują najwięcej wypadków. Co więcej, poruszają się konkretnymi markami aut – wynika z sondażu Rankomatu.

Największym zagrożeniem na drodze są młodzi kierowcy – tak uważa 41 proc. uczestników badania przeprowadzonego przez agencję ubezpieczeniową rankomat.pl. 

37 proc. za najniebezpieczniejszych kierowców uważa seniorów.

36 proc. – niedoświadczonych kierowców. 

Piesi w tym zestawieniu znaleźli się na 4 miejscu (34 proc. wskazań).

Opinię o brawurze młodych kierowców potwierdzają niestety policyjne statystyki. Przywołali je w tym kontekście autorzy badania.

W grupie wiekowej 18-24 lata wskaźnik liczby wypadków na 10 tys. osób wynosi 13,77. 

W starszych grupach jest dużo niższy i wynosi: 7,85 (25-39 lat), 5,46 (40-59 lat) i 3,49 (powyżej 60 lat).

Jakie samochody prowadzą?

A czym najczęściej jeżdżą kierowcy-sprawcy wypadków? Wskazania respondentów wyglądają następująco:

  • 73,1 proc. – samochodami osobowych,
  • 9,6 proc. – ciężarówkami,
  • 5,9 proc. – rowerami,
  • 4,3 proc. – motocyklami,
  • 1,9 proc. – motorowerami,
  • 1,3 proc. – autobusami.

Co więcej, kierowcy-sprawcy wypadków – w opinii uczestników badania Rankomatu – poruszają się po drogach konkretnymi markami samochodów. Według ankietowanych podium wygląda następująco:

  • 73 proc. – kierowcy BMW,
  • 34 proc. ­– kierowcy audi,
  • 11 proc. – kierowcy volkswagenów.

8 proc. badanych nie wiąże ich z żadną konkretną marką.

Ubezpieczenie to potwierdza?

Okazuje się, ze w pierwszym kwartale 2023 r. osoby z grupy wiekowej 18-24 lata najczęściej ubezpieczyły w rankomat.pl samochody marki:

  • audi (12 proc.),
  • volkswagen (11,8 proc.),
  • BMW (11,4 proc.).

Chcą mieć szybki samochód

– Młodzi i niedoświadczeni kierowcy często kupują używane modele audi i BMW, ponieważ chcą mieć szybki i sportowy samochód. To może wpływać na postrzeganie marki, skoro dane policyjne potwierdzają, że to właśnie najmłodsi kierowcy powodują największe zagrożenie na drogach – ocenia Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych rankomat.pl, cytowany przez Strefę Biznesu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: 1505 tedTreść komentarza: Jak można prosić redakcję rozumiem sens reklam kwestia utrzymania, ale pod filmem który publikuje Policja to już przesada. Wiele osób przewinie dalej ,co nie pomoże w rozpoznaniu. Przemyślcie proszę.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 17:22Źródło komentarza: Znasz ich? Są poszukiwani przez policję. Zobacz nagranie [WIDEO]Autor komentarza: E.Treść komentarza: Tyle kamer i nic.nie pomogło.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:40Źródło komentarza: Widziałeś to? Policja w Elblągu szuka świadkówAutor komentarza: PatologiaTreść komentarza: Panie Prezydencie Missan.dlaczego policja w Elblągu jest tak bardzo slaba.przyjezdza na interwencję po 23 do rodziny patologicznej.ktora nadużywa alkohol.robia imprezy alkoholowe.policja przyjeżdża do nich nie wystawiając żadnego mandatu.odjezdza a ci sobie balanguja.uzywajac wulgarne słowa.krxtczac przy piciu nie dając sąsiadom spać.a jak im się zwraca uwagę to pijani pryskaja gazem łzawiącym na sasiadow.impreza pomimo.przybycia policji trwała do 02.30..widac policja pozwala tej patologii na takie numery skoro nie wypisują nawet mandatu.a ci się śmieją i z sąsiadów i z policji.niestety skoro tak się dzieje będziemy kierować ta sprawę do komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie.ci.ludzie mieszkają na ul.kosciuszki.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 17:59Źródło komentarza: Niechlubny rekordzista zatrzymany na ZatorzuAutor komentarza: ElblazaninTreść komentarza: Nie dobrze się dzieje z pracą policji w Elblągu.patologia rodziny na ul Kościuszki urządza sobie uczty alkoholowe z nie cenzuralnymi slowami i zachowaniami huliganskimi po godz.23 .30 łamiąc tym samym ciszę nocną.inni przez nich nie mogą dość we własnym mieszkaniu spokojnie.a jak się im zwraca uwagę to używają bezczelnie gaz łzawiący do sąsiada.policja przyjechała na interwencję i odjechała a oni jeszcze do 2.30 mieli imprezę olewając policje.widaz że policja elbląska jest bezradna wobec patologii rodzin nadużywających alkohol.a gdzie są mandaty grzywny? Sprawa w końcu trafi do.komendy wojewódzkiej w Olsztynie.skoro Elbląg jest bezradnyData dodania komentarza: 4.12.2025, 14:20Źródło komentarza: Tu nie wjedziesz. Lista zamkniętych ulic w ElbląguAutor komentarza: SeniorkaTreść komentarza: Żeby opłacić miejsce na cmentarzu trzeba jechać z gotówką bo nie można on line na konto "Dębicy"Data dodania komentarza: 3.12.2025, 21:23Źródło komentarza: Nowa metoda dokonywania opłat w urzędzieAutor komentarza: DagmaraTreść komentarza: Grają na czasie odwlekająData dodania komentarza: 3.12.2025, 01:21Źródło komentarza: Pilny komunikat prokuratury w sprawie śmierci Oliwiera
Reklama