Policjanci z Elbląga zatrzymali 43-letniego mężczyznę pod zarzutem posiadania narkotyków. Funkcjonariusze wyjaśniają także okoliczności posiadania znacznych ilości substancji chemicznych znalezionych w jego mieszkaniu. Podjęto decyzje o ewakuacji mieszkańców. Wcześniej doszło tam do niewielkiego pożaru.
Interwencja miała miejsce w środę (22.02.2023 r.) po godzinie 23.00 w jednym z budynków przy ul. Okulickiego w Elblągu. Służby zostały powiadomione przez zaniepokojonych mieszkańców. Spod drzwi jednego z lokatorów wydobywał się dym.
Policjanci i strażacy weszli do mieszkania 43-latka. Niewielki pożar na podłodze został ugaszony, a sam mężczyzna zatrzymany. W mieszkaniu, które wynajmował policjanci zabezpieczyli marihuanę, jak również pojemniki z bliżej nieokreślonymi substancjami chemicznymi. Do czasu zabezpieczenia substancji ewakuowano mieszkańców.
Na miejscu pracują policjanci z Elbląga oraz z Olsztyna, strażacy i służby miejskie, w tym przedstawiciele zarządzania kryzysowego. W budynku został odcięty prąd i gaz. Grupa 60 ewakuowanych osób została otoczona opieką i przebywa w pobliskiej szkole podstawowej. Ich powrót do mieszkań będzie możliwy po godzinie 15.00. Czynności w tej sprawie trwają.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
![Niebezpieczne chemikalia w mieszkaniu na Okulickiego [ZDJĘCIA] Niebezpieczne chemikalia w mieszkaniu na Okulickiego [ZDJĘCIA]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/xl-niebezpieczne-chemikalia-w-mieszkaniu-na-okulickiego-zdjecia-1677160177.jpg)















Napisz komentarz
Komentarze