Nowe limity osób w komunikacji miejskiej w Elblągu

  • 16.10.2020, 14:03
  • www.expresselblag.pl
Nowe limity osób w komunikacji miejskiej w Elblągu
ZKM w Elblągu informuje, że zgodnie z wprowadzonymi kolejnymi ograniczeniami które mają pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa, od 17 października do ODWOŁANIA wprowadza się ograniczenie w liczbie pasażerów mogących znajdować się w pojazdach publicznego transportu zbiorowego w Elblągu.

 

Liczba pasażerów znajdujących się w jednym czasie w autobusie lub tramwaju elbląskiej komunikacji miejskiej, nie może 30% nominalnej liczby miejsc, przy zachowaniu co drugiego miejsca siedzącego wolnego. Informacje o aktualnie obowiązujących limitach znajdują się na drzwiach wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej.    

Pasażerów, prosimy o stosowanie się do wprowadzonych przepisów.

Prosimy pasażerów o odpowiedzialne podejście do sytuacji – jeśli limity zostaną, apelujemy o oczekiwanie na kolejny kurs lub korzystanie z alternatywnych połączeń lub sposobów przemieszczania się.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku stwierdzenia  naruszenia obowiązujących przepisów i zaleceń, prowadzący pojazd komunikacji miejskiej ma prawo odmówić  dalszej realizacji kursu do przybycia służb porządkowych lub spełnienia wymogów w zakresie obostrzeń.

Za utrudnienia przepraszamy i jednocześnie prosimy o wyrozumiałość, ponieważ miasto stara się podchodzić do tematu transportu zbiorowego elastycznie i odpowiednio reagować na zmieniającą się sytuację.

ZKM w Elblągu zwraca się jednocześnie z prośbą o zgłaszanie kursów w których dostępna liczba miejsc w pojazdach okaże się niewystarczająca świetle obowiązujących przepisów. Zgłoszenia te będą niezwłocznie weryfikowane  i  w miarę dostępnych możliwości wprowadzane będą dalsze zmiany i korekty w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Informacje na temat wprowadzonych zmian, korekt oraz dodatkowych autobusach na konkretnych kursach będzie można znaleźć na stronie internetowej ZKM w Elblągu (www.zkm.elblag.com.pl) oraz pod numerem infolinii ZKM: 55 235 55 00.

Źródło: ZKM Elbląg

www.expresselblag.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca
kierowca 17.10.2020, 15:55
Górecki weź się chłopie do roboty bo za co pieniądze bierzesz ?w tramwajach i autobusach ma byś zlikwidowana sprzedaż biletów!! dostaliście od państwa pieniąchy na biletomaty to postawcie je a nie z tramwaju i autobusu zrobiliście sobie kiosk ruchu. Masakra!!
Pasażer
Pasażer 17.10.2020, 10:30
Od 1 stycznia ma być o 1/3 mniej autobusów i tramwajów. Mają też być o wiele mniejsze autobusy niż dotąd. Jakie to są alternatywne środki transportu? Rowery, hulajnogi? W takim razie po co nam instytucja Zkm?
Rodzic
Rodzic 17.10.2020, 10:02
A co z autobusami i uczniami w Liceum Plastycznym w Gronowie? Będę mieli jak dojechac i wrócić?
Nie ma żadnej pandemi
Nie ma żadnej pandemi 16.10.2020, 19:48
LUDZIE OBUDŻCIE SIĘ WRESZCIE!

Pozostałe