Po trzech wypadkach z udziałem łosi drogowcy zaczęli budować ogrodzenie

  • 12.01.2019, 17:35
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Po trzech wypadkach z udziałem łosi drogowcy zaczęli budować ogrodzenie fot. OSP Cedry Wielkie
Na nowym odcinku drogi ekspresowej S7 w ciągu tygodnia doszło aż do trzech wypadków z łosiami. Z tego powodu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła przyspieszyć budowę ogrodzenia. Prace już trwają.

 

Fragment drogi S7 od Koszwał do Elbląga został otwarty 31 października tego roku. Nowy odcinek połączył istniejące fragmenty tej trasy: południową obwodnicę Gdańska i obwodnicę Elbląga.

Droga przebiega także w pobliżu miejscowości Kiezmark (woj. pomorskie). W tym miejscu od lat spotyka się łosie. Zwierzęta spacerują w pobliżu drogi, często przebiegają też przez jezdnię.  

Po 3 wypadkach z udziałem łosi GDDKiA poinformowała o rozpoczęciu prac nad budową ogrodzenia:

"W związku ze zdarzeniami drogowymi z udziałem łosi na drodze ekspresowej S7 w okolicy Kiezmarka, które miały miejsce pod koniec 2018 r., informujemy, że tuż przed udostępnieniem do ruchu S7 w dniu 31.10.2018 r., została tam ograniczona prędkość do 100 km/h oraz ustawione znaki ostrzegające przed dziką zwierzyną.

Na tym odcinku trasy od Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego trwają prace wykończeniowe na poboczach oraz w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni głównej przy infrastrukturze towarzyszącej (m.in. drogi dojazdowe i serwisowe). Do tej pory przy drodze zostało wykonanych także ok. 70 proc. wygrodzeń.

Ze względu na zdarzenia drogowe ze zwierzętami, w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa użytkowników drogi, zostało skierowane do wykonawcy polecenie o przeanalizowanie możliwości i pilne wykonanie dalszych prac przy ogrodzeniu, w szczególności w rejonie Kiezmarka nad Wisłą. Te działania zostały już przez wykonawcę podjęte.

Informujemy, że wszystkie prace budowlane, które są prowadzone na tym odcinku drogi ekspresowej od Koszwał do Nowego Dworu Gdańskiego mają się zakończyć planowo do 27.04.2019 r.

W ramach minimalizacji barierowego oddziaływania drogi a jednocześnie zminimalizowania ryzyka kolizji ze zwierzętami, zgodnie z decyzją środowiskową zostały wybudowane obiekty pełniące rolę przejść dla zwierząt, w tym most przez Wisłę zapewniający ciągłość korytarza ekologicznego Doliny Wisły. Jednak konieczność realizacji prac wykończeniowych w obrębie nowej S7 może powodować wnikanie zwierząt na teren drogi.

Apelujemy do kierowców o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości oraz dostosowanie jej do warunków panujących na drodze."

- czytamy w komunikacie GDDKiA.

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe