Szymon Hołownia spotkał się z Rafałem Trzaskowskim

  • 01.07.2020, 17:46 (aktualizacja 01.07.2020, 18:10)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Szymon Hołownia spotkał się z Rafałem Trzaskowskim
Takie spotkania zwykle odbywają za zamkniętymi drzwiami i poza kamerami, dziś (1 lipca) Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski spotkali się i rozmawiali o ponadpartyjnej prezydenturze, spotkanie mógł śledzić każdy, bowiem relacja spotkania odbywała się na portalu społecznościowym Facebook.

 

"Rafała Trzaskowskiego, który w poniedziałek zwrócił się do nas z prośbą o rozmowę postawiliśmy wczoraj przed naszym czteropunktowym minimum bezpartyjnej prezydentury. Jak zapowiadałem na porannym live - dzisiaj o 15.15 na tym profilu posłuchamy jego odpowiedzi na nasze postulaty.

Nie oznacza to oficjalnego poparcia przez nasz powstający ruch ani negocjacji tegoż. Na wczorajszym spotkaniu naszych liderów regionalnych sprawa została przez nich postawiona jasno: różnorodny ruch, zrzeszający ludzi przychodzących z różnych stron, nie daje mi, jego liderowi, mandatu do decydowania o zachowaniach wyborczych jego członków i sympatyków.

Ja powiedziałem jasno i dobitnie, co zrobię. Że - choć nie mam swojego kandydata - zagłosuję, i że zagłosuję przeciwko kontynuacji prezydentury Andrzeja Dudy. A ponieważ kartę wyborczą Polacy zredagowali tak, jak zredagowali - jest jasne, na kogo oddam swój głos."

- poinformował dziś przed spotkaniem Szymon Hołownia.

O godzinie 15.15 na Facebooku rozpoczął się live z rozmowy Szymona Hołowni z Rafałem Trzaskowskim

W trakcie debaty były poruszane tematy dotyczące m.in. praworządności w Polsce oraz ekologii. Trzaskowski zapytany przez Hołownię o kwestię wetowania ustaw, które będą przygotowane niezgodnie z zasadami legislacji, bez konsultacji społecznych odpowiedział, że będzie wetował każdą ustawę, która będzie łamać reguły praworządności.

Co wynika z tej rozmowy? Poprosiliśmy o komentarz senatora Jerzego Wcisłę:

-"Spotkanie Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołowni wprowadza do polskiej rzeczywistości politycznej nowy, dobry zwyczaj, w którym dwaj politycy umawiają się na realizację politycznych wyzwań, nie potajemnie, ale na oczach tysięcy obserwatorów i kamer. 50 tysięcy Polaków w tym spotkaniu uczestniczyło, a każdy następny może je sobie w każdej chwili obejrzeć i wysłuchać.
Z perspektywy II tury wyborów nie mniej ważne jest to, że obaj politycy bardzo podobnie myślą o państwie i roli prezydenta. Ma to być funkcja strażnika wartości, a nie partyjnych interesów. 

Bardzo ważne – ale też oczywiste – jest przyjęcie przez Trzaskowskiego zobowiązania do wetowania ustaw „pisanych na kolenie”, nie skonsultowanych, bez oceny ich skutków. O to przecież dzisiaj walczy Senat RP – niestety bez wsparcia obecnego prezydenta. 

Zawetuje też wszystkie ustawy niszczące polskie środowisko. To bardzo ważne, ale rzadko doceniane przez Polaków, a przypomnę, że z powodu zanieczyszczeń powietrza umiera w Polsce 4 tys. osób miesięcznie – kilkakrotnie więcej niż z powodu epidemii CODID-19! "

- mówi senator Jerzy Wcisła.

-"Miodem na moje – ale i Rafała Trzaskowskiego – serce – są postulaty Hołowni dotyczące ochrony samorządu. Nie przejdzie już żadna ustawa odbierająca kompetencję samorządom czy narzucająca zadania, bez przekazania środków.  To wielka sprawa, bo co trzeci samorząd – po 5 latach rządów PiS - nie ma już żadnych środków na inwestycje. Ważną inicjatywą Szymona Hołowni – za którą Rafał Trzaskowski – podziękował, jest pomysł powołania Rady Samorządowej przy Prezydencie RP. 

No i zapowiedź wykonania ogólnopolskiego audytu, ukazującego jak politycy uwłaszczyli siebie na majątku publicznym, a spółkach państwowych, ale także komunalnych. Drżyjcie malowani prezesi i członkowie różnych rad nadzorczych. Cieszę się, że Szymon Hołownia ten warunek postawił. Niecierpliwie czekam na ten dokument! Wiem, że parę nazwisk z Elbląga też się w nim pojawi! 

Reasumując, Szymon Hołownia powiedział, że Rafał Trzaskowski „zrealizuje nasze trzy postulaty, a czwarty kierunkowo”.  Taka zgodność poglądów to jednoznaczny sygnał dla wyborców Szymona Hołowni. A to, że Szymon Hołownia nie „wskazuje” na kogo mają jego wyborcy głosować, należy przyjąć tylko jako konsekwencję traktowania swoich wyborców podmiotowo, a nie przedmiotowo."

- dodaje Jerzy Wcisła

Rozmowa Rafał Trzaskowski - Szymon Hołownia

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ważny komunikat
Ważny komunikat 04.07.2020, 14:57
Matka Rafała Trzaskowskiego, kandydata na fotel prezydenta stolicy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Meldowała bezpiece o kontaktach z dyplomatami USA muzyków i ludzi zajmujących się jazzem – Jerzego Matuszkiewicza, Leopolda Tyrmanda czy Romana Waschki. Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść – pułkownikiem LWP, a inni z bliskich działali na wysokich szczeblach PZPR. Rafał Trzaskowski dumnie przedstawiał w internecie swoją rodzinę i jej zasługi, określając tę prezentację jako „autolustracja”. Ominęła ona jednak rodowe związki z komunizmem.
Ela
Ela 02.07.2020, 19:55
Hołownia sie sprzedał
Pani K
Pani K 02.07.2020, 13:33
ludzie opanujcie się .. ;) Myślicie,że Wasze dziady i pradziady chcieliby aby POLSKA ODZYSKANA PO 123 LATACH ZNÓW WRÓCIŁA W RĘCĘ ROSJI? Jeśli wygra Trzaskowski to niestety tak będzie. ZA DUŻO NASZYCH ZIEM UCIERPIAŁO ZA DUŻO !! Po za tym zacznie się znowu wyprzedawanie majątku Polskiego. Cy chcecie aby nasze dzieci tyrały do koca życia za 1200 zł/ Czy wolicie iść w dobrym kierunku tak jak teraz idzie Polska. My nigdy ale to NIGDY TAK DOBRZE NIE STALIŚMY. I błagam Was nie komentujcie tego głupio bo widocznie historii swojego kraju nie znacie. a za PO będą głosowali jedynie ZŁODZIEJE I KOMUCHY, Tyle w temacie.
pko
pko 02.07.2020, 12:02
Targ niewolników.
rysio
rysio 02.07.2020, 10:45
Porozumienie elit. Ciemny lud to kupi. Idzie nowe i nowoczesne.
baba
baba 02.07.2020, 08:15
opadła maska przystawki do PO -Hołowni !!!!!!!!!!!!

Pozostałe