Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

Elbląski Bieg Niepodległości już wkrótce. Trwają zapisy
Elbląski Bieg Niepodległości już wkrótce. Trwają zapisy
Z dnia na dzień przybywa nazwisk na liście startowej VI Elbląskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się w poniedziałek, 11 listopada. Dziś 05.10.2019 16:17
Prezydent Elbląga nie zabronił, bo nie mógł
Prezydent Elbląga nie zabronił, bo nie mógł
W związku z kierowanymi do samorządu w ostatnich dniach zapytaniami o możliwość zakazania różnych marszów i manifestacji, które planowane są na terenie miasta, do całej sprawy odniósł się Witold Wróblewski prezydent Elbląga. 05.10.2019 14:04
22 strażaków walczyło z pożarem w Błotnicy
22 strażaków walczyło z pożarem w Błotnicy
4 października 2019 roku około godziny 17:00 dyżurny SKKM w Elblągu otrzymał zgłoszenie o pożarze siana i słomy w miejscowości Błotnica – pow. elbląski. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów JOP , okazało się że na polu obok jednego z gospodarstw palą się stogi siana i słomy na powierzchni około 250 m2. 05.10.2019 12:52
Dzięki szybkiej reakcji policjantów odzyskała 5 tysięcy złotych!
Dzięki szybkiej reakcji policjantów odzyskała 5 tysięcy złotych!
Na pewno nie w taki sposób wyobrażała sobie spotkanie z potencjalnym sprzedawcą auta w Braniewie pewna mieszkanka województwa pomorskiego. Do transakcji nie doszło, a nieuczciwy oferent odjechał z jej torebką, której zawartości nie zamierzał zwrócić. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego oraz kryminalnych pokrzywdzona odzyskała blisko 5 tys. złotych. 05.10.2019 12:36    3    2
Włamywali się do samochodów na terenie Elbląga."Mężczyźni kradli niemal wszystko"
Włamywali się do samochodów na terenie Elbląga."Mężczyźni kradli niemal wszystko"
Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mają na koncie kilka kradzieży z włamaniem. Najczęściej włamywali się do zaparkowanych aut dostawczych kradnąc z ich wnętrza narzędzia, a nawet odzież. Obaj sprawcy odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. 04.10.2019 15:03    3
W Elblągu została podpisana umowa odnośnie przekopu Mierzei Wiślanej [ZDJĘCIA I FILM]
W Elblągu została podpisana umowa odnośnie przekopu Mierzei Wiślanej [ZDJĘCIA I FILM]
Dziś , 4 października w Elblągu została podpisana umowa z wykonawcą budowy kanału żeglugowego łączącego Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. Tym samym kończy się etap przygotowawczy inwestycji i rozpoczyna etap budowlany. 04.10.2019 13:54
Spot wyborczy Andrzeja Zielonki
Spot wyborczy Andrzeja Zielonki
04.10.2019 13:22
Waterfront – wodna twarz Elbląga
Waterfront – wodna twarz Elbląga
Pomysły zagospodarowania przestrzeni nad rzeką Elbląg przywoływane są wraz z powstawaniem kolejnych kwartałów Starego Miasta. Dziś podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim została zaprezentowana koncepcja waterfrontu opracowana przez elblążankę Justynę Breś. 04.10.2019 12:27
Przywrócenie bezpieczeństwa finansowego samorządów
Przywrócenie bezpieczeństwa finansowego samorządów
04.10.2019 11:54    1
Otwarcie lodowiska w Elblągu muzycznie i dyskotekowo
Otwarcie lodowiska w Elblągu muzycznie i dyskotekowo
Idzie zima, zatem wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon na lodowisku Helena. W piątek, 11 października, odbędzie się inauguracja miejskiej ślizgawki. Podobnie jak w roku ubiegłym Prezydent Elbląga - Witold Wróblewski zdecydował, że pierwszego dnia wejście będzie bezpłatne. 04.10.2019 11:11
Możliwe utrudnienia na przejściu w Bezledach i Gronowie
Możliwe utrudnienia na przejściu w Bezledach i Gronowie
Od 7 października na terenie drogowych przejść granicznych w Bezledach i Gronowie będą prowadzone prace budowlane, związane z montażem bramek radiometrycznych. 04.10.2019 10:01
Restauracja z wyróżnieniem
Restauracja z wyróżnieniem
Tak jak kamienica Dom Królów uchodziła kiedyś i obecnie za najbardziej reprezentacyjny budynek Starego Miasta, tak i restauracja Dom Królów, mieszcząca się w 4 – gwiazdkowym hotelu Elbląg uchodzić może za najbardziej wykwintną kuchnię w okolicy. Dowodzi tego przyznawane czterokrotnie z rzędu miejsce w międzynarodowym przewodniku gastronomicznym Gault & Milleau, którego inspektorzy in cognito pojawiają się raz do roku, zamawiają jak każdy gość dania z karty, testują, a po wyjściu oceniają. O tym, czy restauracja Dom Królów pojawi się w kolejnej edycji po raz piąty, niedługo się dowiemy. 04.10.2019 09:59    1
Reklama
Reklama