Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

Każdy elbląski pierwszoklasista otrzyma filtrującą butelkę wielokrotnego użytku
Każdy elbląski pierwszoklasista otrzyma filtrującą butelkę wielokrotnego użytku
Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Niespełna 900 pierwszoklasistów rozpocznie edukację w elbląskich szkołach podstawowych. Zgodnie ze styczniową zapowiedzią Prezydent Elbląga wraz z Elbląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., przygotował dla nich specjalną inicjatywę społeczną promującą ideę zrównoważonego rozwoju: Piję wodę z kranu! Każdy elbląski pierwszoklasista otrzyma filtrującą butelkę wielokrotnego użytku. 28.08.2020 09:45    7
1994 lipiec 17 Święto żołnierza Armii Krajowej
1994 lipiec 17 Święto żołnierza Armii Krajowej
17 lipca w kościele św. Wojciecha odbyła się uroczystość ku czci żołnierzy Armii Krajowej. 27.08.2020 15:12
Dwóch pijanych kierujących i dwa razy „50 plus”
Dwóch pijanych kierujących i dwa razy „50 plus”
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwójkę pijanych kierujących oraz w dwóch przypadkach zatrzymali prawa jazdy za znaczne przekroczenia prędkości. Wszystko to w ciągu minionej doby. 27.08.2020 13:13    1
Przyznał się do kilkudziesięciu włamań na terenie Elbląga i Malborka
Przyznał się do kilkudziesięciu włamań na terenie Elbląga i Malborka
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który został zatrzymany przez kryminalnych z Elbląga. Mężczyzna jest podejrzany o włamania do mieszkań i do piwnic na terenie Elbląga, Malborka i Nowego Dworu Gdańskiego. Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Policjanci zabezpieczyli u niego kilkadziesiąt rzeczy pochodzących z kradzieży. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 27.08.2020 11:53    4
Zasiłek opiekuńczy od 1 września
Zasiłek opiekuńczy od 1 września
Od 1 września rodzicom i opiekunom przysługiwać będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia placówek zapewniających opiekę oraz niemożności zapewnienia opieki przez żłobek, klub dziecięcy, przedszkole, placówkę pobytu dziennego oraz inną placówkę lub podmiot zatrudniający dziennych opiekunów z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania tych placówek w związku z COVID-19. 27.08.2020 11:02    2
Komunikat o stanie epidemiologicznym na terenie Elbląga
Komunikat o stanie epidemiologicznym na terenie Elbląga
-"Kolejne zakażenia w Elblągu. Według danych Powiatowego Inspektora Sanitarnego na dzień 27.08.2020 r., na terenie miasta mamy 37 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 138 osób objętych jest przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną kwarantanną, a 28 osób nadzorem epidemiologicznym" - poinformował dziś (27 sierpnia) Urząd Miasta w Elblągu. 27.08.2020 10:43    3
Pasłęk: wypadek z pojazdem inwalidzkim
Pasłęk: wypadek z pojazdem inwalidzkim
W miejscowości Drulity 33-letnia kobieta kierująca volkswagenem caddy zderzyła się z 75-letnim mężczyzną kierującym trójkołowcem. Gdy na miejsce przyjechali policjanci z ruchu drogowego i zbadali ją alkotestem okazało się, że ma w organizmie ponad pół promila alkoholu. 27.08.2020 10:29    2
Remont ul. Wspólnej zakończony
Remont ul. Wspólnej zakończony
Zakończyły się prace związane z przebudową ul. Wspólnej. Zadanie obejmowało m.in. wykonanie nowej, wzmocnionej nawierzchni bitumicznej jezdni, w tym kontrapasa dla rowerów, przebudowę oraz wymianę nawierzchni chodników i zjazdów. Koszt robót wyniósł 637.397,29 zł. 27.08.2020 10:14    2
Burmistrz Krynicy Morskiej z prokuratorskimi zarzutami
Burmistrz Krynicy Morskiej z prokuratorskimi zarzutami
Prokuratura Rejonowa w Malborku prowadzi śledztwo w sprawie dotyczącej przekroczenia uprawnień przez Burmistrza Miasta Krynica Morska podczas realizacji inwestycji pod nazwą „ Budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ulicy Rybackiej w Krynicy Morskiej”. Jak się dowiadujemy Burmistrz Krynicy Morskiej usłyszał łącznie 5 zarzutów. Do czynów objętych zarzutami miało dojść w listopadzie i grudniu 2018 roku. 26.08.2020 18:26    10    13
Noc pod namiotami na dziedzińcu galerii
Noc pod namiotami na dziedzińcu galerii
Na nietypowe spotkanie kończące sezon letni zaprasza Centrum Sztuki Galeria EL. W sobotę 29 sierpnia odbędzie się „TenTent – trawienie sztuki” czyli noc pod namiotami na dziedzińcu galerii, podczas której posłuchamy muzyki, porozmawiamy o lokalnej kulturze i kulturalnie się pobawimy. 26.08.2020 13:48
Jutro w Elblągu uroczyste obchody!
Jutro w Elblągu uroczyste obchody!
Mija 40 lat od podpisania Porozumień Sierpniowych w Stoczni Gdańskiej, które dały początek przemianom w Polsce. Elbląg był jednym z pierwszych miast, które jako pierwsze w regionie przyłączyło się do strajku solidarnościowego. Zapraszamy mieszkańców do udziału w obchodach upamiętniających okrągłą rocznicę tamtych pamiętnych wydarzeń. 26.08.2020 13:28
Od 1 września duże zmiany w rozkładzie jazdy!
Od 1 września duże zmiany w rozkładzie jazdy!
ZKM w Elblągu informuje, że w związku z rozpoczęciem roku szkolnego, od 1 września 2020 wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy linii nr 8, 13, 15, 17 i 22 26.08.2020 13:17    4
Reklama
Reklama