Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Budowa obwodnicy Jegłownika zatwierdzona przez Ministra!

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji programy inwestycji dla zadań drogowych w województwach dolnośląskim, łódzkim, podkarpackim, podlaskim, warmińsko–mazurskim i wielkopolskim. Łączny koszt tych zadań to ponad 308 mln zł. Inwestycje te są związane z poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez rozbudowę skrzyżowań, montaż sygnalizacji świetlnej, budowę chodników i ścieżek pieszo–rowerowych, budowę zatok autobusowych, budowę kładki dla pieszych, doświetlenie przejść dla pieszych czy budowę obwodnicy.
Reklama
Budowa obwodnicy Jegłownika zatwierdzona przez Ministra!

Autor: Ilustracja do tekstu

 

Reklama

Województwo warmińsko–mazurskie

Budowa chodnika w województwie warmińsko–mazurskim w ciągu DK16 na odcinku Długie – Kalinowo

W ramach zadania wybudowany zostanie chodnik w ciągu DK16 o długości 1480 m. Ponadto w ramach inwestycji wybudowane zostaną dwie zatoki autobusowe oraz kanał technologiczny, a także wykonane zostanie odwodnienie oraz doświetlenie przejścia dla pieszych.
Projekt przewidziano do realizacji w 2021 r.

Budowa obwodnicy Jegłownika w ciągu DK22

Inwestycja ma na celu zastąpienie niedostosowanego do nośności 11,5 t/oś odcinka drogi przechodzącego przez miasto. Obwodnica powstanie po nowym śladzie.
W ramach zadania wybudowane zostanie jedno skrzyżowanie, dwa obiekty mostowe oraz oświetlenie drogowe.

Planowana jest również budowa infrastruktury dla pieszych i rowerzystów. Zadanie stanowi część programu wzmocnienia DK22 na całym odcinku przebiegającym przez województwo warmińsko–mazurskie. Projekt przewidziano do realizacji w latach 2024–2028.

Red.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gosc 05.02.2021 08:10
Lepiej kupic dom w Gronowie Elbląskim niż małe mieszkanie bez parkingu w Elblagu. Z gronowa do Elbląga będzie 5-7minut drogi jak zrobią obwodnice.

Reklama
Ziutex 04.02.2021 23:46
To Jegłownik już jest miastem?

B 03.02.2021 15:06
Wow!

tom 03.02.2021 14:46
A na wschodnią obwodnice Elbląga nie ma kto rządzi w Elblągu a kto ma większość w Jegłowniku

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarTreść komentarza: Czyli można mieć kręgosłup...Data dodania komentarza: 22.07.2025, 18:54Źródło komentarza: Dwoje radnych z PiS w Elblągu zawieszonychAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Na Browarnej brakuje też ciepłej wodyData dodania komentarza: 22.07.2025, 10:05Źródło komentarza: W środę tutaj zabraknie wodyAutor komentarza: tak tylko pytamTreść komentarza: Czyli Anżej Sołtysem?Data dodania komentarza: 21.07.2025, 18:31Źródło komentarza: Dwoje radnych z PiS w Elblągu zawieszonychAutor komentarza: HieronimTreść komentarza: Nie z Pasłęka lecz ze wsi pod Pasłękiem.Data dodania komentarza: 21.07.2025, 18:24Źródło komentarza: Dwoje radnych z PiS w Elblągu zawieszonychAutor komentarza: Polak PatriotaTreść komentarza: Zlikwidowałbym WSZYSTKIE bandy! A przynajmniej wprowadził zasadę w myśl której piastowanie stanowisk publicznych niedostępne byłoby dla członków jakiejkolwiek bandy. Jak chcesz być bezstronny to bądź bezpartyjny! Dość obłudy, hipokryzji i kolesiostwa. Żadna banda nie jest dobra i każda ciągnie w swoją stronę, mając głęboko interes społeczności lokalnej czy narodowej. Po co te ściemy?Data dodania komentarza: 21.07.2025, 18:23Źródło komentarza: Dwoje radnych z PiS w Elblągu zawieszonychAutor komentarza: DomyślnaTreść komentarza: Pewnie przeszkadzali w glosowaniuData dodania komentarza: 21.07.2025, 18:22Źródło komentarza: Dwoje radnych z PiS w Elblągu zawieszonych
Reklama