Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

33 Salon Elbląski. Za nami wernisaż lokalnych artystów [WIDEO]

Prace 51 lokalnych artystów można podziwiać w Centrum Sztuki Galeria El. Za nami wernisaż 33 Salonu Elbląskiego, który odbył się w zabytkowych murach dawnego kościoła na elbląskim Starym Mieście.
33 Salon Elbląski. Za nami wernisaż lokalnych artystów [WIDEO]

Autor: Express Elbląg

W czwartkowy (10.07) wieczór w Centrum Sztuki Galeria El odbył się wernisaż 33 Salonu Elbląskiego, prestiżowego przeglądu sztuk wizualnych, w którym wzięło udział 51 artystów związanych z Elblągiem i naszym regionem. 

Wystawa, która odbywa się co dwa lata, w tym roku prezentuje szereg prac różnych twórców: malarzy, rzeźbiarzy, fotografów, grafików czy osób związanych z nowymi mediami. Dzieła można oglądać w galerii do 7 września 2025. 

Kuratorami wystawy są: Joanna Mierzejewska i Maciej Olewniczak.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO:


W ramach Salonu przewidziano dwie nagrody:

  • Nagroda Publiczności ufundowana przez Prezydenta Elbląga – finansowa, w wysokości 3000 zł, przyznana przez publiczność biorącą udział w głosowaniu,
  • Nagroda Rady Programowej CS Galeria EL – wystawiennicza, zapewniająca indywidualną wystawę w Galerii EL w 2026.

Zwycięzców poznamy na finisażu 33 Salonu Elbląskiego.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama