Dokument w sposób rzetelny i kompleksowy przedstawia sytuację naszego miasta, uwzględniając wszystkie ważne dziedziny życia gospodarczego i społecznego. Raport zawiera również, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, informację o działalności Prezydenta Miasta, jako organu wykonawczego naszego samorządu w oparciu o realizację przyjętych przez Radę Miejską w Elblągu dziewięciu strategii, trzech polityk, dwudziestu trzech programów oraz dwustu trzydziestu uchwał.
"Raport dotyczy czterech miesięcy działalności poprzednich organów władz Miasta oraz ośmiu miesięcy pracy w nowej - XIX już kadencji samorządu, w której od 6 maja 2024 roku mam zaszczyt pełnić urząd Prezydenta Elbląga. Był to intensywny czas. Podjęliśmy wiele działań, które mają lub w najbliższym czasie będą miały realny wpływ na poprawę życia mieszkanek i mieszkańców naszego pięknego Elbląga. Wiele z tych tematów obiecałem w swoim kontrakcie. Te najważniejsze - jak usprawnienie funkcjonowania komunikacji miejskiej, czy dalszy przebieg ul. Wschodniej – zgodnie z zapowiedzią konsultowaliśmy z Państwem. Do najważniejszych zadań inwestycyjnych zaliczyć należy kontynuację budowy kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej, zakończenie projektu rozbudowy i modernizacji Szpitala Miejskiego, starania dotyczące rozwoju elbląskiego portu. Rozpoczęliśmy również wiele nowych działań, w tym te związane z modernizacją kolejnych dróg, torowisk i zakupem nowego taboru tramwajowego, termomodernizacją obiektów oświatowych, przebudową stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krakusa"
- podkreśla prezydent Michał Missan, w słowie wstępnym dokumentu.
Jak wynika z raportu w ubiegłym roku wskazanych do zrealizowania przez Prezydenta Miasta było ogółem 576 zadań z wszystkich obszarów życia. Na 750 stronach przedstawiono stan ich realizacji.
"To dowód ciężkiej pracy całej sfery samorządowej – wszystkich urzędników i pracowników jednostek podległych. To również zasługa mieszkanek i mieszkańców, którzy tak aktywnie uczestniczą w życiu Elbląga, dlatego wszystkim serdecznie dziękuję za ten pełen wyzwań czas, za wszystkie pomysły i zaangażowanie"
– zaznaczył prezydent.
Raport dostępny jest na stronie – https://bip.elblag.eu/artykul/83/7181/raport-o-stanie-miasta-za-rok-2024





![Zobacz, jak sztuka wyskakuje z ulic Elbląga. Nowy mural na kolejną rocznicę [WIDEO] Zobacz, jak sztuka wyskakuje z ulic Elbląga. Nowy mural na kolejną rocznicę [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-zobacz-jak-sztuka-wyskakuje-z-ulic-elblaga-nowy-mural-na-kolejna-rocznice-wideo-1765798927.jpg)



![Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM] Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-jarmark-bozonarodzeniowy-w-elblagu-co-sie-bedzie-dzialo-program-1763919684.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze