Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oraz Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zapraszają na majową odsłonę cyklu „Scena przy stoliku”. Tym razem widzowie będą mogli usłyszeć tekst „Courage mojej matki” autorstwa George’a Taboriego – jednej z najważniejszych postaci współczesnego teatru europejskiego.
Spektakl odbędzie się 19 maja 2025 r. o godz. 17:00 na Dużej Scenie Teatru Sewruka w Elblągu. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasie teatru.
„Courage mojej matki” to dramat oparty na motywach biograficznych autora. George Tabori – austriacki dramatopisarz, scenarzysta i reżyser pochodzenia węgiersko-żydowskiego – przedstawia losy swojej matki w czasach II wojny światowej. To opowieść o odwadze, miłości i przetrwaniu w obliczu śmiertelnego zagrożenia.
Nie jest to bezpośrednie przedstawienie Holocaustu – to raczej refleksyjna i głęboko ludzka historia relacji matki i syna. Bohaterka dzięki swojej sile charakteru unika śmierci, a widzowie mają okazję przeżyć z nią chwile napięcia, wzruszenia i nadziei.




![Finał Jarmarku Bożonarodzeniowego. Za nami wspólna wigilia elblążan [WIDEO] Finał Jarmarku Bożonarodzeniowego. Za nami wspólna wigilia elblążan [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-final-jarmarku-bozonarodzeniowego-za-nami-wspolna-wigilia-elblazan-wideo-1765123136.jpg)



![Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM] Jarmark Bożonarodzeniowy w Elblągu. Co się będzie działo? [PROGRAM]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-jarmark-bozonarodzeniowy-w-elblagu-co-sie-bedzie-dzialo-program-1763919684.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze