Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Równość, wsparcie i nadzieja – zapraszamy na nowy odcinek „Unia. To (się) opłaca”

W świecie, w którym tak wiele mówi się o równości i integracji, warto pokazywać miejsca, gdzie te wartości naprawdę stają się rzeczywistością. Takim miejscem jest Fundacja Przystań w Słupsku – bohater najnowszego, 15. odcinka naszej audycji „Unia. To (się) opłaca”, który wyemitujemy już 30 kwietnia.
Równość, wsparcie i nadzieja – zapraszamy na nowy odcinek „Unia. To (się) opłaca”



W tym odcinku zajrzymy do miejsca, które zmienia życie osób z niepełnosprawnościami – nie przez wielkie hasła, lecz codzienną pracę, troskę i konkretne działania. Fundacja Przystań to nie tylko wsparcie, ale przede wszystkim realne zatrudnienie – aż 40 osób z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową czy ze spektrum autyzmu pracuje tu na pełen etat, m.in. w warsztacie monterskim, pracowni ceramiki czy sklepie charytatywnym.

Reklama

Jak mówi Zofia Stodoła, prezes fundacji – „niepełna sprawność to nie byle jakość”. W Przystani każdy ma swoje miejsce, a opiekunowie i asystenci dbają o to, by każdy krok na drodze do samodzielności był bezpieczny. Kolejny etap? Budowa mieszkań wspomaganych, które pozwolą dorosłym osobom z niepełnosprawnością na jeszcze większą niezależność.

W drugiej części programu zapraszamy na rozmowę z doktorą Katarzyną Zabratańską, ekspertką ds. równości i włączenia, która opowie o działaniach Unii Europejskiej na rzecz równych szans dla wszystkich obywateli, w szczególności tych z grup marginalizowanych.

Premiera audycji już 30 kwietnia! Ten odcinek to dowód na to, że Unia naprawdę się opłaca, a równość i włączenie społeczne to coś więcej niż tylko słowa. To szansa na godne życie dla każdego z nas.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Model 12Treść komentarza: 0 mózgu i 4x0 marka, wstyd jeździć skoro bezmózgi kupują tylko tą markę.Kiedys BMW dziś polska marka to Audi bo trzeba się popisać,a dla mnie to wstydData dodania komentarza: 20.08.2025, 22:26Źródło komentarza: Potrącenie kobiety na MarymonckiejAutor komentarza: JKJKTreść komentarza: Chwilę przed tym tamtędy przejezdzalam tyle ze w stronę bażantarni, za chwile nadjechaly wlasnie policja i karetka:(Data dodania komentarza: 20.08.2025, 22:21Źródło komentarza: Potrącenie kobiety na MarymonckiejAutor komentarza: MmmTreść komentarza: Teraz kobieta niech sobie dobrego papugę ogarnie i do końca życia rowerem będzie jeździłData dodania komentarza: 20.08.2025, 22:11Źródło komentarza: Potrącenie kobiety na MarymonckiejAutor komentarza: Fan_HoMM3Treść komentarza: No takie 5/10Data dodania komentarza: 20.08.2025, 16:22Źródło komentarza: Rozpoczęły się prace związane z przebudową nabrzeża na Wyspie Spichrzów!Autor komentarza: ZielonookiTreść komentarza: Buahahahaha...ale do publiczkę działanie ....nic nie robili przez lata, a teraz wymyślili kolejne opracowanie buahahahaha.... Tylu fachowców, wspaniałe konkursy na dyrektorów, super specjalistów, a jak przychodzi co do czego to nikt za nic nie odpowiada a najwyżej jak wychodzi to że są niekompetencji to nic, zleci się prywatnej firmie opracowanie strategii przeciwpowodziowej ....no po prostu brak słów ... Wody polskie i urzędnicy to zwolnienia ... Jako społeczeństwo jest my głupi że wybieramy takich ludzi ..którzy nic nie potrafiąData dodania komentarza: 20.08.2025, 12:10Źródło komentarza: Kolejny krok w kierunku zabezpieczenia przeciwpowodziowegoAutor komentarza: ŻegnamTreść komentarza: Nieudacznicy rozwalili basen, który mógłby pełnić funkcję retencyjną i teraz chce nam robić wodę z mózgu zlecając kolejne kosztowne opracowania gdy każdy wie jak powinno to być zrobione ..wszyscy wonData dodania komentarza: 20.08.2025, 12:05Źródło komentarza: Kolejny krok w kierunku zabezpieczenia przeciwpowodziowego
Reklama