Weryfikacja przez aplikację
Konta osobiste są obecnie powszechne w społeczeństwie – posiada je większość Polaków. Korzystamy z nich m.in. w celu otrzymywania wynagrodzenia oraz opłacania zakupów online, a dołączanymi do nich kartami opłacamy codzienne zakupy w osiedlowym sklepie. Nie może to jednak przesłaniać faktu, że mimo to nie każdy ma własny rachunek osobisty. Emeryci, osoby, które dopiero weszły w dorosłość lub po prostu wolą trzymać wszystkie środki finansowe w gotówce, po prostu nie mają możliwości weryfikacji tożsamości poprzez przelew. Co w tej sytuacji? Czy to oznaczy, że muszą pogodzić się z brakiem możliwości otrzymania pożyczki w razie potrzeby?
Firmy pożyczkowe zdają sobie sprawę, że niektórzy klienci nie chcą lub po prostu nie mogą wykonać przelewu weryfikacyjnego, dlatego wychodząc naprzeciw im potrzebom, proponują inne rozwiązania. Polegają one m.in. na wykorzystaniu najnowszych technologii – specjalnych aplikacji mobilnych przeznaczonych do potwierdzania tożsamości. Wśród najpopularniejszych tego rodzaju rozwiązań można wymienić m.in.:
-
Instantor,
-
Kontomatik,
-
Szybka Identyfikacja,
-
GroszConnect,
-
KontoConnenct.
Co ważne, nie każda firma pożyczkowa daje taką możliwość, więc jeśli nie chcesz lub nie możesz wykonać przelewu weryfikacyjnego, dokładnie sprawdź, czy wybrana oferta spełnia ten warunek. Pożyczki obsługujące weryfikację poprzez aplikację mobilną można znaleźć w serwisie https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/. W jaki dokładnie sposób przebiega procedura?
To bardzo proste: po znalezieniu oferty, w ramach której dostępna jest weryfikacja poprzez aplikację, należy po prostu wybrać tę opcję w formularzu. Następnie aplikacja będzie pośredniczyć w logowaniu do banku i automatycznie wyśle firmie pożyczkowej informację potwierdzającą, że właściciel konta jest tym, za kogo się podaje. To w pełni bezpieczne rozwiązanie, z którego można i warto korzystać nie tylko, gdy nie chce lub nie może się wykonywać przelewu weryfikacyjnego. Potwierdzenie tożsamości przez aplikację gwarantuje jest bowiem bardzo proste i szybkie.
Tradycyjne metody weryfikacji
Aplikacje są bez wątpienia pomocne, ale wciąż wymagają posiadania konta w banku, więc w praktyce osoby, które go nie mają, są wykluczone z możliwości skorzystania z aplikacji. To rozwiązanie dobre, gdy nie ma się żadnych środków na koncie lub jest ono zablokowane, ale nie dla kogoś, kto w ogóle nie ma rachunku. Takie osoby wciąż nie są jednak wykluczone z grona klientów i jak najbardziej mogą zaciągnąć pożyczkę. W jaki sposób?
Klienci nieposiadający konta osobistego mogą skorzystać z usług firm parabankowych poprzez weryfikację telefoniczną. W trakcie rozmowy pracownik przedsiębiorstwa zadaje pytania na temat tożsamości i na podstawie odpowiedzi podejmowana jest decyzja dotycząca akceptacji lub odrzucenia wniosku. Inne tradycyjne rozwiązanie polega na osobistej wizycie w placówce firmy pożyczkowej. Istnieje także możliwość zdalnej weryfikacji tożsamości na poczcie oraz za pośrednictwem kuriera. Wiele różnych pożyczek, w przypadku których przelew weryfikacyjny nie jest konieczny, a termin ich spłaty wynosi 45 dni, znajdziesz pod adresem https://sowafinansowa.pl/artykuly/pozyczka-na-45-dni/.