Nadmierna prędkość plasuje się w czołówce przyczyn wypadków drogowych, których często następstwem jest śmierć na drodze. Wciąż zdarzają się przypadki kierowców, którzy lekceważą bezpieczeństwo i prawo.
Z jednym z nich zetknęli się policjanci z ruchu drogowego w Elblągu. Wczoraj (5 sierpnia) na drodze w miejscowości Zwierzno (gm. Markusy) kontrolowali prędkość. Wśród kilkudziesięciu pomiarów jeden był szokujący. Dostawczy fiat pędził 119 km/h w miejscu, gdzie powinno jechać się tylko pięćdziesiątką. 22-latek, który nim kierował został ukarany mandatem i 10 punktami. Obligatoryjnie stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Od początku 2019 roku policjanci z Elbląga zatrzymali prawo jazdy już 128 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.
Policjanci ostrzegają przed brawurą na drodze.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

![Drony nad Elblągiem, syreny i akcja służb [WIDEO] Drony nad Elblągiem, syreny i akcja służb [WIDEO]](https://static2.expresselblag.pl/data/articles/sm-4x3-drony-nad-elblagiem-syreny-i-akcja-sluzb-wideo-1777378245.png)










Napisz komentarz
Komentarze