Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Stalowy” puchar Olimpii

W przerwie, między meczami w drugiej lidze, Olimpia Elbląg zagra w Stalowej Woli. Rywalem drużyny trenera Sebastiana Letniowskiego będzie miejscowa Stal. Będzie to starcie w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski.
„Stalowy” puchar Olimpii
Olimpia poszuka awansu w Pucharze Polski

Autor: Michał Libuda

Efektem utrzymania się na poziomie centralnym, na takim, a nie innym miejscu w tabeli, jest udział w rozgrywkach pucharowych. Olimpia była 13, więc musi się mierzyć o promocję do pierwszej rundy tej imprezy. Rywal nie jest łatwy, a dodatkowo elblążan czeka daleka wyprawa.

Reklama

Stal to beniaminek Betclic Pierwszej Ligi. Gospodarze wywalczyli awans po barażach, ale na wyższym poziomie spotkali się z bardziej wymagającymi zespołami. W pierwszych trzech meczach zanotowali trzy porażki: z Górnikiem Łęczna, Miedzią Legnica i Kotwicą Kołobrzeg. Skład został w zasadzie taki sam, jak w drugiej lidze, wzmocniony kilkoma zawodnikami. Najciekawszym jest Kamil Wojtkowski, dawny piłkarz Wisły Kraków, z doświadczeniem w Ekstraklasie.

Olimpia nie wygrała jeszcze meczu o punkty. Łatwiej o sukces jednak nie będzie. Faworytem są miejscowi. Nasi piłkarze zagrali bardzo słabe spotkanie w Szczecinie, ale są tego świadomi. Pamiętajmy, że nadal ta ekipa potrzebuje zgrania. 

Puchary to dla przyjezdnych nie są ulubione rozgrywki. Od momentu awansu na szczebel drugoligowy, Olimpia tylko dwa razy zaszła dalej jak pierwsza runda. W kampanii 2019/2020 odpadła u siebie w 1/16 finału z Rakowem Częstochowa, natomiast w 22/23 przegrała w 1/16 na wyjeździe z KKS Kalisz. Oprócz tego, na trzy poprzednie sezony, dwukrotnie kończyła zmagania na rundzie wstępnej.

W pierwszej rundzie zagra Concordia Elbląg, jako zdobywca wojewódzkiego Pucharu, a jej rywala poznamy po zakończeniu tego etapu.

Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg, środa, 7 sierpnia, godzina 17:00


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: elblążaninTreść komentarza: hulajnoga 20km/h a rowerzyści jeżdżą jak chcą i po chodniku i po ulicyData dodania komentarza: 24.07.2025, 22:19Źródło komentarza: Wypadki na hulajnogach w Elblągu. Policja zabrała głosAutor komentarza: kukuTreść komentarza: chodzenie po chodniku dla pieszych stało się NIEBEZPIECZNE ze względu na szybką jazdę ,Czekamy na pierwszą ofiarę smiertelną wsrod pieszych.Data dodania komentarza: 24.07.2025, 08:36Źródło komentarza: Wypadki na hulajnogach w Elblągu. Policja zabrała głosAutor komentarza: ArbuTreść komentarza: Ehh żurekData dodania komentarza: 24.07.2025, 05:28Źródło komentarza: Nowy rząd Tuska z elblążaninem. Bez Bodnara i Leszczyny. Awans SikorskiegoAutor komentarza: ArbuTreść komentarza: Ehh żurekData dodania komentarza: 24.07.2025, 05:28Źródło komentarza: Nowy rząd Tuska z elblążaninem. Bez Bodnara i Leszczyny. Awans SikorskiegoAutor komentarza: dr hab inż. Aleksander TarnowskiTreść komentarza: Gdyby ktoś jechał po chodniku niemającym homologacji motocyklem crossowym to motocykl skończy na policyjnym parkingu a kierujący w areszcie i z wnioskiem do sądu. Wobec hulajnóg niespełniających definicji UTO wystarczy zacząc stosować obowiązujące prawo i problem się sam rozwiąże, ale to oczywiście jest zbyt duże wyzwanie jak na standardy nieudolności polskiej policji.Data dodania komentarza: 23.07.2025, 15:51Źródło komentarza: Wypadki na hulajnogach w Elblągu. Policja zabrała głosAutor komentarza: OnaTreść komentarza: Hmmm... Wojciechowski?Data dodania komentarza: 23.07.2025, 13:28Źródło komentarza: Rozpoznajesz go? Szukają go policjanci
Reklama