Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Elbasket wygrywa i fetuje awans (galeria)

W trzecim meczu turnieju finałowego, o awans do drugiej ligi, Energa Basketball Elbląg pokonała MKS Gorlice 86:43. Ekipa gospodarzy zapewniła sobie awans wcześniej, ale dzisiaj także okazała się lepsza od mistrza rozgrywek w Małopolsce. Na boisku pojawili się głównie gracze, którzy nie dostawali poprzednio tylu minut. Później wręczono nagrody indywidualne i zespołowe.

Autor: Michał Libuda

Mecz był tylko dodatkiem do fety, jaką zaplanowano po spotkaniu. Elbasket wygrał pewnie, na parkiecie nie pojawił się Przemysław Zamojski. Jego koledzy wygrali wszystkie kwarty. Na pochwałę zasłużył Paweł Budziński, który osiągnął double-double, z 21 punktami i 11 zbiórkami. MVP meczu.

To było 24 zwycięstwo w tym sezonie Elbasket. Drużyna trenera Arkadiusza Majewskiego wygrała wszystkie spotkania w tej kampanii. Awans uzyskała więc w efektowny sposób. Co ciekawe, razem ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańsk, która ograła GKK Grodzisk Mazowiecki. A więc dwa zespoły z jednej ligi grają teraz wyżej.

Wyróżniającym się graczem Energi został Piotr Prokurat.

MVP turnieju wybrano Kacpra Jastrzębskiego, zasłużenie.

Przeczytaj rozmowę z Arkadiuszem Majewskim tutaj oraz z Przemysławem Zamojskim tutaj.

Energa Basketball Elbląg – MKS Gorlice 86:43 (26:16, 16:14, 30:6, 14:7)

Energa Basketball Elbląg: Budziński 21, Pawlak 14, Prokurat 11 (3), Jastrzębski 10, Nisztuk 8, Gliński 5 (1), Koniczek 4, Krakowski 4, Szuszkiewicz 3 (1), Szarszewski 2, Jakimowicz 2, Niburski 2