Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Elbasket wygrywa turniej w Pile (galeria)

W trzecim meczu turnieju półfinałowego, Energa Basketball Elbląg pokonała w hali w Pile ekipę MKS Sokół Basket Żary. Nasi koszykarze w efekcie z pierwszego miejsca awansowali do fazy finałowej gry o drugą ligę, co w kontekście dalszej rywalizacji jest bardzo ważne. MVP imprezy został wybrany Przemysław Zamojski.

Autor: Michał Libuda

Mecz z zespołem z grupy dolnośląsko-lubuskiej, nie decydował w zasadzie o awansie elblążan. Dla naszej drużyny wygrana w tym spotkaniu miała znaczenie, w kwestii turnieju finałowego. Elbasket, w przypadku wywalczenia pierwszej pozycji, zagra w dalszej fazie z jednym, a nie dwoma mistrzami turniejów półfinałowych.

Na boisku nie pojawił się Przemysław Zamojski, który nie chce ryzykować, w związku z urazem, jakiego nabawił się w poprzednim występie. Jego pomoc nie była jednak konieczna. Energa od początku zdominowała rywala i szybko wypracowała sobie dużą przewagę. MKS miał duży kłopot z trafianiem do kosza, a przewaga fizyczna i jakościowa Elbasket nie podlegała dyskusji. Więcej minut na parkiecie otrzymali rezerwowi, którzy mogli zdobyć swoje punkty w tych zawodach.

Co ciekawe grupka kibiców z Tychów i Piły wspierała elblążan, grając na bębnie lub dopingując, bo zwycięstwo drużyny trenera Arkadiusza Majewskiego dawało szansę obu tym ekipom na uzyskanie promocji.

W 3 minucie pierwszej kwarty było 6:0, a trafił Dominik Pawlak. Jednak po rzucie Oszmańczuka robiło się później 6:4. To była najniższa przewaga Elbasket. Po chwili Kacper Jastrzębski trafił z dystansu i poprawił dwójką. W końcówce trzy z rzędu trójki, dwa razy Kacper Szuszkiewicz, później Piotr Prokurat i na tablicy wynik 22:4.

Kolejne minuty to lepsza skuteczność Żar, ale i powiększanie przewagi przez Energę. MKS wygrał drugą odsłonę, ale w trzeciej Basketball Elbląg znów odskoczył. Trafiał do kosza szczególnie Tomasz Szarszewski. W czwartej kwarcie wynik meczu został ustalony i można było wręczać nagrody. Elbasket otrzymał puchar za zwycięstwo w turnieju, a nagrody indywidualne odebrali Kacper Jastrzębski, najlepszy gracz drużyny i Przemysław Zamojski, MVP imprezy.

MKS Sokół Basket Żary - Energa Basketball Elbląg 61:75 (4:24, 18:16, 10:23, 29:12)

Energa Basketball Elbląg: Jastrzębski 16 (1), Bałabuch 13 (3), Szuszkiewicz 11 (3), Szarszewski 10, Prokurat 9 (1), Pawlak 7, Krakowski 6, Niburski 2, Gliński 1, Koniczek

Najlepszy zawodnik drużyny: Kacper Jastrzębski